Stanisław Tyszka: Nas nie stać na nieuchwalenie ustawy reprywatyzacyjnej

Stanisław Tyszka: Nas nie stać na nieuchwalenie ustawy reprywatyzacyjnej

„Wygląda na to, że Prawo i Sprawiedliwość cofa się pod presją Izraela. To by świadczyło o ich słabości i braku szacunku do własności prywatnej. Polska pozostaje jedynym krajem w Europie Środkowo–Wschodniej, który nie wprowadził ustawy reprywatyzacyjnej. Ustawa wprowadzona przez min. Jakiego była ustawą złą. Polski nie stać nie na ustawę reprywatyzacyjną, tylko nie stać na nieuchwalenie ustawy reprywatyzacyjnej” – powiedział w poranku „Siódma–Dziewiąta” Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu RP z ugrupowania Kukiz’15.

„Ustawa reprywatyzacyjna ma służyć przede wszystkim polskim prawowitym właścicielom. Rozpętywanie antysemickiej nagonki jest bzdurą” – podkreślał gość Piotra Otrębskiego. „Brak reprywatyzacji pozwolił na systemową kradzież, największy przekręt III RP” – dodał. 

„Jesteśmy współautorami ustawy o IPN w zakresie penalizacji i ścigania kłamstw dot. ludobójstwa na Wołyniu, tu nie ma wątpliwości legislacyjnych. Natomiast art. 55 a jest autorstwa PiS” – zauważył gość poranka. „Uważam, że w końcu po 28 latach mamy przepisy, które pozwolą budować relacje polsko–ukraińskie na prawdzie” – kontynuował.

W ostatniej części rozmowy Piotr Otrębski zapytał o kandydaturę Stanisława Tyszki w wyborach na prezydenta stolicy. Tyszka poinformował, że „za parę miesięcy powiemy, kogo poprze trzecia siła polityczna, jaką jest Kukiz’15. Chcemy się wyrwać z tego chocholego tańca, z zaklętego kręgu, gdzie trzeba wybrać mniejsze zło”.

Stanisław Tyszka poinformował również, że Kukiz’15 chciałoby postawić pomnik smoleński na Trasie Łazienkowskiej przy Placu na Rozdrożu.

back to top