Rafał Orzechowski: Przez modlitwę chcemy dziękować za fenomenalny pontyfikat Ojca Świętego Franciszka

Rafał Orzechowski: Przez modlitwę chcemy dziękować za fenomenalny pontyfikat Ojca Świętego Franciszka

„Skupiamy się głównie na dziękowaniu za pontyfikat Ojca Świętego, który – uważamy – jest fenomenalny. Bardzo go kochamy, dziękujemy za każde przemówienie, które do nas kieruje na Lednicy. Liczymy, że ten pontyfikat będzie jak najdłuższy” – powiedział w poranku „Siódma 9” Rafał Orzechowski z Ruchu Lednickiego z Grajewa. W rozmowie z Marcinem Fijołkiem opowiedział o zainicjowanej przez siebie akcji modlitewnej „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.

„Źródła tego pomysłu musimy dopatrywać się w kwietniu 2017 r. Wtedy miałem zaszczyt być jednym z delegatów młodzieży polskiej, którzy przekazywali symbole ŚDM dla młodzieży z Panamy. Dzień wcześniej, dzień przed Niedzielą Palmową mieliśmy czuwanie z Ojcem Świętym w bazylice Santa Maria Maggiore. Kiedy Ojciec Święty wychodził z tej bazyliki, podszedł do mnie, ja powiedziałem, czym się zajmujemy w naszej wspólnocie w Grajewie, że pracujemy z dziećmi, organizujemy im wolny czas. Ojciec Święty powiedział: «Ja modlę się za ciebie, a ty módl się za mnie”. Od początku wiedziałem, że ta umowa jest obowiązująca i że tego po prostu nie możemy przegapić. Kiedy w styczniu rozlała się ogromna fala hejtu na Ojca Świętego Franciszka, wtedy również przypomniałem o tym, zestawiłem to z 5-leciem pontyfikatu i pomyślałem, że teraz to już musi dojść do skutku, że musimy zaangażować wszystkie środowiska i musimy stworzyć ten modlitewny łańcuch za Ojca Świętego” – opowiadał gość poranka.

Jak włączyć się w tę inicjatywę?

„Są dostępne linki do formularza zgłoszeniowego. Tam możemy wybrać dwie opcje modlitwy: albo modlitwę indywidualną, albo organizowanie grupy modlitwy. W tym momencie jest ponad 40 grup w całej Polsce, ale również na świecie. Modlą się z nami również siostry boromeuszki z Rzymu, a modlitwa indywidualna zaszła już do sześciu krajów. Są to: Polska, Niemcy, Wielka Brytania, Norwegia, Szwecja oraz Włochy. Ten link znajduje się na wydarzeniu na Facebooku o nazwie «Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego». Jest podawany również w artykułach opisujących tę inicjatywę” – tłumaczył pomysłodawca akcji.

back to top