Leszek Rożdżeński: Jest przygotowywany ustawowo projekt o rozszerzeniu Polskiej Strefy Inwestycji na całą Polskę

Leszek Rożdżeński: Jest przygotowywany ustawowo projekt o rozszerzeniu Polskiej Strefy Inwestycji na całą Polskę

„Głównym założeniem Polskiej Strefy Inwestycji jest to, by inwestorzy mogli inwestować w dowolnym miejscu i korzystać z pewnych benefitów typu zwolnienie podatkowe. (…) Jest przygotowywany ustawowo projekt o rozszerzeniu tej strefy na całą Polskę” – powiedział w poranku „Siódma–Dziewiąta” Leszek Rożdżeński, pełnomocnik zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu ds. obsługi kontrahentów.

„Zachęcamy przedsiębiorców do kontaktów, gdyż propozycje finansowania są indywidualizowane, szyte na miarę” – zachęcał pełnomocnik.

W rozmowie z Piotrem Otrębskim Leszek Rożdżeński wspominał o wsparciu ARP dla przedsiębiorców, w tym finansowaniu inwestycji, restrukturyzacji i innowacji, a także współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym w ramach Specjalnych Stref Ekonomicznych: „Krakowski Park Technologiczny jest specjalną strefą ekonomiczną, stąd też łączenie sił i doświadczeń, bo obie instytucje wspierają inwestycje, mają tereny inwestycyjne. Te doświadczenia potrzebują wsparcia finansowego, stąd umowa o współpracy, która została zawarta. Będzie ona polegała na tym, że będziemy wspólnie wykorzystywać środki finansowe np. do rozszerzenia infrastruktury w strefie ekonomicznej Krakowskiego Parku Technologicznego i też wspierać rozwój istniejących przedsiębiorstw, które już zainwestowały w tych strefach. Krakowski Park Technologiczny jest jednym z pierwszych, z którym zostało zawarte porozumienie. Te porozumienia zostały rozszerzone o Agencję Rozwoju Regionalnego – jest to obustronny wynik analiz, czego potrzebują inwestorzy”.

back to top