Marcin Przeciszewski: Zostanie ustanowiona 9-letnia nowenna wzywająca do refleksji nad nauczaniem św. Jana Pawła II

Marcin Przeciszewski: Zostanie ustanowiona 9-letnia nowenna wzywająca do refleksji nad nauczaniem św. Jana Pawła II

„Mogę ujawnić, że toczą się w okolicach Konferencji Episkopatu Polski, z inicjatywy o. Macieja Zięby, rozmowy na temat ustanowienia 9-letniej nowenny, która miałaby wzywać do refleksji nad nauczaniem św. Jana Pawła II. Miałaby się rozpocząć na 100-lecie jego urodzin i trwać przez 9 lat. Ma przeorać polską, katolicką świadomość na temat nauczania Jana Pawła II” – powiedział w poranku „Siódma-Dziewiąta” Marcin Przeciszewski, prezes Katolickiej Agencji Informacyjnej.

„To jest propozycja, która absolutnie powinna zostać podjęta, bo spuścizna Jana Pawła II jest wciąż aktualna i skala napięć w Polsce pokazuje, że powinniśmy zrobić poważny rachunek sumienia z nauczania Jana Pawła II” – mówił gość Piotra Otrębskiego.

Prezes KAI komentował także zalety i wady programu „Rodzina 500 plus”:  „Widzę przede wszystkim plusy. 94% osób, które wyszły ze skrajnego ubóstwa dzięki programowi, to jedno z najbardziej historycznych osiągnięć po 1989 roku w wolnej Polsce i obecnego rządu.  Nie zgadzam się absolutnie z argumentem, że minusem tego programu jest to, że niektóre kobiety rezygnują z pracy. To bardzo dobrze dla wychowania dzieci, że te kobiety rezygnują z pracy. […] System emerytalny powinien podlegać pilnej reformie, dlatego że pracę matek na rzecz wychowania dzieci, państwo nie zalicza do okresu pracy i to jest podstawowy błąd i to wymaga naprawy. […] To się opłaca, jeśli matka rezygnuje z pracy na rzecz wychowania dzieci. Program «Rodzina 500 plus» ma uchronić Polskę przed nieuchronnym kryzysem gospodarczym, jeżeli zachowalibyśmy tak małą dzietność, jaką mieliśmy w ostatnich latach” – zaznaczył Przeciszewski.

W przeglądzie prasowym gość skomentował opublikowany w „Gazecie Polskiej Codziennie” wywiad z Jarosławem Kaczyńskim: „Jestem trochę rozczarowany, że 10 kwietnia nie będzie tego  raportu [smoleńskiego]. Spodziewałem się tego raportu. Widać, jak materia jest trudna i oporna […]”. Mówił też o starciach na granicy Strefy Gazy i Izraela. Odniósł się także do zatrważających danych, które świadczą o ogromnym marnotrawstwie żywności przez Polaków.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA