Marek Jakubiak: Hermaszewskim chciano ocieplić tę grupę zbrojną o charakterze przestępczym

Marek Jakubiak: Hermaszewskim chciano ocieplić tę grupę zbrojną o charakterze przestępczym

„Byłem zaskoczony, bo to było niespodziewane weto, natomiast podchodzę do tego pragmatycznie. Jeśli weto prezydenta ma pomóc tej ustawie, żeby nie była potem kontestowana przez wszystkich i wszędzie, to jestem za tym, żeby ta ustawa weszła w życie później (…). Chciano Hermaszewskim ocieplić to ciało przestępcze, bo to jest grupa zbrojna o charakterze przestępczym, więc Hermaszewskiego dosadzono do tego, był wtedy w Moskwie w szkole, potrzebny im był kosmonauta” – powiedział w poranku „Siódma-Dziewiąta” Marek Jakubiak, poseł z ugrupowania Kukiz’15.

„Prezydent musi wykonywać swój mandat nie patrząc na ugrupowania polityczne, tylko patrzeć szeroko na społeczeństwo polskie” – podkreślił gość Anny Skiepko.

Na pytanie prowadzącej o to, czy Jakubiak będzie kandydował na urząd prezydenta miasta stołecznego Warszawy, odpowiedział: „Nie. Cały czas oczekuję od przyszłego kandydata na prezydenta Warszawy, że sam przyjdzie i powie. Mamy warszawiaka, marszałka, młody człowiek” – wskazał na kandydaturę Stanisława Tyszki gość poranka.

„Mam ambiwalentny stosunek do pana Donalda Tuska i namawiam gorąco wszystkich, szczególnie po prawej stronie sceny politycznej, aby też mieli taki stosunek. (…) Uważam, że on nie wstąpi do PO, bo tam nie ma czego łączyć, on będzie chciał łączyć środowiska, które są po drugiej stronie wobec PiS” – zakończył Jakubiak.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA