Klaudia Dadura: Mam wątpliwości, czy pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej będzie jednoczył

Klaudia Dadura: Mam wątpliwości, czy pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej będzie jednoczył

„Odsłonięcie pomnika ofiar katastrofy było symboliczne. Można się spierać co do względów estetycznych tego pomnika, natomiast sama idea oczywiście jest słuszna. O to przecież zabiegały rodziny ofiar katastrofy, nie tylko politycy PiS-u, ale część społeczeństwa. A wiadomo, że PO będzie bojkotować takie obchody. W tym kontekście mam wątpliwości co do słów prezydenta Andrzeja Dudy, który tak podkreślał w swoim wystąpieniu, że ten pomnik będzie jednoczył Polaków. (…) Jednak co innego było widać w trakcie odsłonięcia pomnika” – powiedziała w poranku „Siódma 9” Klaudia Dadura z „Gazety Polskiej Codziennie”. „Mam wątpliwości, czy kiedykolwiek będzie tak, że wszyscy będą godnie obchodzić ten dzień” – dodała.

W rozmowie z Anną Skiepko odniosła się do wczorajszych obchodów 8 rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem.

„Chciałabym pochwalić redakcję Onetu, która świetnie upamiętniła ofiary poprzez 96 wspomnień. Wszystkie były wzruszające i ciekawe. To pierwszy taki projekt, nikt wcześniej na coś takiego się nie zdecydował” – zaznaczyła Dadura.

Zwróciła też uwagę, że jest bardzo dużo do zrobienia w kwestii śledztwa dotyczącego przyczyn katastrofy.

„Byłabym ostrożna – i to też prezes Jarosław Kaczyński powiedział wczoraj podczas tych obchodów – co do takich twardo formułowanych tez a propos serii wybuchów. Nie mamy jeszcze na to jasnych dowodów” – powiedziała dziennikarka.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA