Radosław Molenda: Prawo i Sprawiedliwość już nie wierzy w Macierewicza

Radosław Molenda: Prawo i Sprawiedliwość już nie wierzy w Macierewicza

„Druga strona poczuła krew. Czuchnowski mógł wystąpić z manifestem, z takim wybrykiem, dlatego, że moim zdaniem nastąpiła zmiana w stosunkach między prezesem Jarosławem Kaczyńskim, a Antonim Macierewiczem. Gazeta Wyborcza powiedział, że Kaczyński schował Macierewicza do szafy. Ja nie powiem w ten sposób. Powiem, że PiS już nie wierzy w Macierewicza, dlatego najpierw go odsunął od funkcji ministra obrony narodowej, teraz ten związek można sobie tłumaczyć. (…) W styczniu jeszcze go chwalił. Ta różnica, ten chłód bije. Media, które służą opozycji, już wyczuły krew i zaczynają atakować” – powiedział w poranku „Siódma-Dziewiąta” Radosław Molenda, redaktor tygodnika „Idziemy”.

„Pan Czuchnowski wystąpił z takim manifestem, zabrał głos, żeby zamanifestować, że Antoni Macierewicz jest kłamcą i odpowie w wolnej Polsce, jakby tej wolnej Polski do tej pory nie było, za swoje kłamstwa” – odniósł się do wystąpienia redaktora z Gazety Wyborczej. „Wczoraj wieczorem na posiedzenie komisji obrony poseł Kierwiński pytał ministra Błaszczaka jakie w ogóle predyspozycje ma Macierewicz, żeby zasiadać w komisji do badania wypadków lotniczych. Myślę, że się zbierają bardzo czarne chmury nad ministrem Macierewiczem” – komentował dziennikarz.

„Ten raport jest na pewno ciekawy. (…) To, że Antoni Macierewicz mówi, że raport Millera został anulowany, to on tak mówi. Nie za bardzo wiem, jak można anulować ten raport. (…) Ten raport istnieje, istnieje w świadomości. Nie mamy jednak do tej pory żadnego rzetelnego raportu” – uznał Molenda.

„Mam wrażenie, że Kaczyński zaczął się poważnie przejmować sondażami” – zauważył w dalszej części poranka gość Jarosława Wydry.

„Nie wierzę, że ustawa «Zatrzymaj Aborcję» zostanie przyjęta do końca tej kadencji. PiS chce temu projektowi powiedzieć «Zostawiamy, chowamy do zamrażarki, nie liczcie, że cokolwiek z tym zrobimy». W komisji jest 41 osób, w tym 20 z PiS. Za opowiedział się tylko jeden” – podkreślał redaktor tygodnika „Idziemy”.

W przeglądzie prasowym gość poranka odniósł się między innymi do konfliktu na linii Stany Zjednoczone – Rosja: „Podziwiam Donalda Trumpa za jego konsekwentność” – ocenił. Skomentował także propozycję zakazu reklamy piwa przed godziną 23:00: „Trzeba robić wszystko, co można, żeby plagę alkoholizmu w Polsce ograniczać. (…) Browary i tak sobie poradzą, bo moda na alkohol jest”.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA