Zuzanna Dąbrowska: Prawo i Sprawiedliwość wraca do retoryki z 2015 roku

Zuzanna Dąbrowska: Prawo i Sprawiedliwość wraca do retoryki z 2015 roku

„Prawo i Sprawiedliwość zostawiło za swoimi plecami rozgardiasz w polityce międzynarodowej. Zrozumiało, że na podwórku krajowym wciąż nie ma z kim przegrać i wraca do retoryki z 2015 roku. (…) Wraca, bo wie, że to jest droga do tego, żeby ustabilizować sytuację w kraju, te niekorzystne sondaże. Każda z grup społecznych usłyszała na tej konwencji coś, co chciałaby usłyszeć i z czego może być zadowolona” – powiedziała w poranku „Siódma-Dziewiąta” Zuzanna Dąbrowska, redaktor Telewizji Trwam i Radia Maryja.

„Prawo i Sprawiedliwość kontynuuje mocno chaotyczną politykę międzynarodową. (…) Martwię się o politykę międzynarodową, bo my ją na razie zostawiamy, a to jest tykająca bomba, która prędzej czy później wybuchnie” – oceniła Dąbrowska.

„Może dobrze, że nastąpił ten kryzys z nagrodami, bo politycy wrócili na ziemię i przypomnieli sobie, po co właściwie są w polityce. (…) Nastąpiło pewne otrzeźwienie” – uznała dziennikarka.

Zuzanna Dąbrowska skomentowała także decyzję sądu o areszcie dla sekretarza generalnego PO, Stanisława Gawłowskiego: „Szkoda, że wymiar sprawiedliwości tak późno zdecydował podjąć kroki. (…) Jeśli są konieczne aresztowania – nie mam nic przeciwko temu” – podkreśliła.

W przeglądzie prasowym rozmówczyni Marcina Fijołka komentowała m.in. sytuację rodziny Waltzów, odniosła się także do ataku w Syrii oraz do konwencji Prawa i Sprawiedliwości.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA