Ks. Zbigniew Skuza: Tydzień Biblijny uwrażliwia na potrzebę jeszcze większego pokochania słowa Bożego

Ks. Zbigniew Skuza: Tydzień Biblijny uwrażliwia na potrzebę jeszcze większego pokochania słowa Bożego

„Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego zrodził się z pragnienia tego, aby słowo Boże, które jest fundamentem chrześcijańskiego życia, mogło być coraz bardziej poznawane, mogło być jeszcze bardziej pokochane. Tydzień Biblijny uwrażliwia na taką potrzebę. To próba wyjścia do ludzi, którzy może na co dzień Pisma Świętego nie czytają” – powiedział w poranku „Siódma-Dziewiąta” ks. Zbigniew Skuza, biblista z diecezji łomżyńskiej.

„List do Rzymian podkreśla ten prymat łaski, podkreśla to, że człowiek może przyjść do Boga, dlatego że Bóg daje mu taką łaskę” – podkreślał kapłan, wskazując na powody wybrania w tym roku Listu do Rzymian jako tego, nad którego lekturą będą pochylać się wierni.

Duchowny zachęcał słuchaczy do sięgnięcia po rozdział XII niniejszego listu: „Tam jest pokazane na czym polega miłość: miłość bez obłudy, miłość, która potrafi być cierpliwa, która potrafi się modlić”.

„Szczególnie w polskiej rzeczywistości doświadczyliśmy, jak bardzo słowo Boże głoszone przez Kościół kształtowało naszą kulturę” – zauważył rozmówca Marcina Fijołka.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA