Mateusz Januszewski: Ekstraklasa jest nieprzewidywalna

Mateusz Januszewski: Ekstraklasa jest nieprzewidywalna

„Legia jest hegemonem jak na polskie warunki” – powiedział Mateusz Januszewski w poranku „Siódma 9”.

Redaktor naczelny portalu Ekstrastats.pl mówił o ostatniej prostej piłkarskiej Ekstraklasy: „Można spodziewać się wszystkiego. Nie zdziwię się, jeśli Legia, która w niedzielę może zapewnić sobie mistrzostwo już w niedzielę, nie wygra swojego meczu. Ten sezon jest mocno zaskakujący, wręcz loteryjny. Wiadomo, że Legia ma świetną pozycję wyjściową na finiszu rozgrywek, a jej piłkarze mają wszystko w swoich rękach, jeśli chodzi o zdobycie tytułu mistrzowskiego” – podkreślił dziennikarz.

Januszewski zwracał uwagę na świetną postawę Jagiellonii Białystok, klubu, który jest wyraźnie biedniejszy od Legii czy Lecha. „W Białymstoku mają świetną rękę do trenerów. Budżet Jagiellonii nie jest nawet w trójce największych firm w Ekstraklasie. Jeśli ma się dobry pomysł i trafia się dobrych trenerów, to można osiągnąć sukces i powalczyć o najwyższe cele mimo mniejszych pieniędzy w budżecie” – ocenił ekspert Ekstrastats.pl.

Rozmówca Marcina Fijołka wskazywał też na krytykę płynącą pod adresem Legii i Lecha: „Każda z tych drużyn ma inne problemy. Wiele osób czepia się Legii, a koniec końców może okazać się, że Legia zdobędzie trzeci tytuł mistrzowski z rzędu. W tych ostatnich latach to Legia jest hegemonem jak na polskie warunki. Jeśli chodzi o Poznań i Lecha, to nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, co tam się dzieje. Kolejny trener dostaje duży kredyt zaufania, czasu. Trener Bjelica mógł sobie wszystko poukładać po swojemu – i efekt jest mizerny” – tłumaczył Januszewski.

Całość rozmowy o piłkarskiej Ekstraklasie do odsłuchania poniżej.

back to top