Tomasz Poręba: W samej KE – może poza p. Timmermansem – jest przekonanie, że spór z Polską przestaje komukolwiek służyć

Tomasz Poręba: W samej KE – może poza p. Timmermansem – jest przekonanie, że spór z Polską przestaje komukolwiek służyć

„Prowadzimy od kilku miesięcy intensywne konsultacje na linii Polska – KE. (…) Polska stara się przekonać KE, że działania w kraju są zgodne z prawem europejskim i nie łamią żadnych traktatów ani przepisów UE” – powiedział w audycji „Siódma-Dziewiąta” Tomasz Poręba, europoseł PiS.

„Podkreślam, że ten spór dotyczy przyszłości UE, w jakim kierunku będzie zmierzać – czy o losach państw będą decydować demokratycznie wybrane władze czy unijni urzędnicy” – zaznaczył.

„W samej KE – może poza p. Timmermansem – jest przekonanie, że spór z Polską przestaje komukolwiek służyć” – zauważył Poręba.

Jak zaznaczył: „Będziemy walczyć o każde euro dla Polski, by nie zmarnować potencjału, który mamy”.

W rozmowie pojawił się również temat tzw. Marszu Wolności organizowanego przez totalną opozycję.

„Wydaje mi się, że każdy, kto widział ten marsz, widział mniejszą skalę i mniejszy entuzjazm osób, które brały udział” – powiedział rozmówca Marcina Fijołka.

„Nie możemy oglądać się na to, co robi totalna opozycja, tylko konsekwentnie robić to, co oferujemy Polakom” – zaznaczył.

„Totalna opozycja nie życzy dobrze Polsce. Nie możemy się w żaden sposób denerwować, przejmować, koncentrować na tym uwagi. Musimy robić swoje” – dodał Poręba.

back to top