Tomasz Matynia: Polska Wielki Projekt to kuźnia kadr i idei dla prawicy

Tomasz Matynia: Polska Wielki Projekt to kuźnia kadr i idei dla prawicy

„Troska o Polskę to troska o jej przyszłość w perspektywie długoterminowej. I to nam przyświeca” – powiedział Tomasz Matynia w poranku „Siódma 9”.

Jeden ze współorganizatorów kongresu „Polska Wielki Projekt” mówił o tym, jaki jest cel organizowania szeregu paneli dyskusyjnych i rozmów: „Cały czas nie tracimy z uwagi elementu pokazywania, że troska o Polskę to troska o jej przyszłość w perspektywie długoterminowej. Kongres do 2015 roku był miejscem wykuwania programu dla konserwatywnej rewolucji, a dziś miejscem korekt i dyskusji nad jakością rządów” – ocenił.

Rozmówca Marcina Fijołka wskazał przy tym, że Kongres jest kuźnią kadr i idei dla obozu prawicowego w Polsce. „To mózg dla rządu PiS. Ósma edycja kongresu jest wyjątkowa – w roku 100-lecia odzyskania polskiej niepodległości. Postanowiliśmy oprzeć się o konkretny temat – wartości. Chcemy rozpoznać polską duszę i pokazać, jak rozumiemy wartości europejskie. Chcemy udowodnić, że to rozumienie nie jest tak dalekie, jak myślą zachodnie elity” – wskazał Matynia.

Zdaniem Tomasza Matyni goście tegorocznej edycji to gwarancja poważnej refleksji na tematy europejskie, ekonomiczne i gospodarcze. „Eksperci urągają często na to, że Polska jest krajem bez intelektualnego zaplecza – my pokazujemy, że wcale tak nie jest, że ten obecny proces zmian jest głęboko przemyślany” – tłumaczył.

Całość rozmowy do odsłuchania w linku poniżej.

back to top