Ks. Dariusz Kowalczyk: Jan Paweł II to niewątpliwie wielkie zwycięstwo Boga w dziejach świata

Ks. Dariusz Kowalczyk: Jan Paweł II to niewątpliwie wielkie zwycięstwo Boga w dziejach świata

„Okazją do akcji zbierania świadectw w konkursie «40 lat/40 świadectw = 1 Papież» jest czterdziestolecie wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. (…) Szczególnie młode pokolenie nie miało radości spotkania bezpośrednio Jana Pawła II. (…) Szczególnie w wierze, w Kościele, wzorem Starego Testamentu i nie tylko, chcemy nie zapomnieć o wielkich dziełach Bożych. (…) Jan Paweł II to niewątpliwie wielkie zwycięstwo Boga w dziejach świata. (…) Ten konkurs jest zbieraniem historii, by nie zapomnieć, jaki to był człowiek, jaki to był święty, jaki to był papież” – powiedział w poranku „Siódma-Dziewiąta” ks. Dariusz Kowalczyk, prezes zarządu Fundacji Konferencji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

„To może być świadectwo nagrane, spisane, ważne, by nie były przesadnie długie, żebyśmy byli w stanie je przeczytać, skatalogować. (…) Chcielibyśmy, by wybrzmiało to, że my, Polacy, pamiętamy o tej postaci” – zachęcał ks. Kowalczyk.

„Chcemy, by pokazać te historie autentyczne, które świadczą o tym, że wiele osób naprawdę doświadczyło głębokiej przemiany pod wpływem nauczania Jana Pawła II” – mówił prezes zarządu FDNT.

Poranek Rozgłośni Katolickich „Siódma9” objął patronat medialny nad tym wydarzeniem. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, a także do odwiedzenia strony internetowej Fundacji www.dzielo.pl, na której znajdą Państwo wszystkie informacje.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA