Piotr Grzybowski: Wizyta Orbana w Polsce to ugruntowanie stanowiska wobec kryzysu migracji oraz apel o równy dostęp do zachodnich rynków

Piotr Grzybowski: Wizyta Orbana w Polsce to ugruntowanie stanowiska wobec kryzysu migracji oraz apel o równy dostęp do zachodnich rynków

„Zwrócę uwagę na dwie kwestie: przede wszystkim ugruntowanie stanowiska państw Europy Środkowej wobec kryzysu migracyjnego – w dalszym ciągu podtrzymana wola ochrony granicy unijnej. (…) Druga rzecz to ważny głos pana Orbana, że nie tylko o pieniądze unijne nam chodzi, ale także o dostęp naszych państw do rynków zachodnich, byśmy byli traktowania na równych, konkurencyjnych warunkach” – powiedział, odnosząc się do wizyty premiera Węgier w Warszawie, Piotr Grzybowski, publicysta Gazety Polskiej Codziennie.

W dalszej części rozmowy gość Piotra Otrębskiego komentował wydarzenia w Izraelu: „Jestem pełen obaw, bo ten konflikt palestyńsko-izraelski jest dla mnie jednym z elementów, natomiast jaka będzie będzie reakcja tych największych graczy regionu – Iranu, Turcji – zobaczymy”.

Zapytany, czy polska prawica dała się „nabrać na Donalda Trumpa”, publicysta stwierdził, że „musimy pamiętać, że w świecie polityki nic nie ma za darmo. (…) Jeżeli sami nie zadbamy o swoje interesy, to żadne inne państwa, także sojusznicze, o nasze interesy nie zadbają” – uznał Piotr Grzybowski.

W przeglądzie prasowym gość poranka komentował między innymi kwestię protestu rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie. Odniósł się także do obniżenia uposażeń dla posłów, w którym Piotr Grzybowski upatruje „autoweryfikację przyszłych kandydatów na parlamentarzystów, czy działaczy samorządowych, by wiedzieli, po co idą do polityki”. Mówił też o „nowym tworze” lewicy, który być może powstanie po odejściach posłów z Nowoczesnej.

back to top