Otwórz player w nowym oknie

Dr Dominik Hejj o wizycie Prezydent Węgier w Polsce

Dr Dominik Hejj o wizycie Prezydent Węgier w Polsce

„Nowa prezydent Węgier Katalin Novák wybrała się z pierwszą wizytą zagraniczną do Polski. Nie mówi to o tym, że jesteśmy najważniejszym partnerem w regionie dla Węgier, ale chodziło o to, by kontynuować dobre relacje jakie miał prezydent Duda z poprzednikiem, czyli Jánosem Áderem”- powiedział w Poranku „Siódma9” dr Dominik Hejj (kropka.hu).

Pierwsza rozmowa czwartkowego Poranka dotyczyła stosunków polsko-węgierskich.

„W wizycie Pani Prezydent chodziło również o ocieplenie relacji i to w zasadzie się udało. W węgierskich prorządowych mediach wyraźnie panuje przekaz, że Polska rozumie stanowisko Węgier. Pamiętajmy, że kompetencje prezydent na Węgrzech są bardzo małe i za tej kandydatury zostaną jeszcze bardziej ograniczone. To było widać w czasie tej wizyty. Prezydent nie wypowiadała wielu swoich kwestii, tylko tak naprawdę cytowała przekaz wcześniej przygotowany przez partię Fidesz” - tłumaczył Gość Poranka.

„Nowa Pani Prezydent skupi się zapewne na kwestiach związanych z rodziną. Zapewne uczyni z rodziny punkt centralny, tak jak prezydent Ader uczynił nim kwestie ekologiczne. Moim zdaniem największym jej problemem będzie związanie z Fideszem. Będzie prezydentem tej partii i będzie powtarzać ten sam przekaz, co Viktor Orban. Będzie unikała trudnych tematów, takich jak chociażby polityka zagraniczna. Skupi się na rodzinie, na tym co jest jej wielkim sukcesem” - mówił rozmówca Michała Kłosowskiego.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA