„Badania, które przeprowadziliśmy mówią jasno, partie, które tworzą dziś pakt senacki mają bardzo duże szanse w 65 okręgach na wygraną. To nie oznacza, że prace nad startem do Senatu są już zakończone, to pierwszy etap. Ci, którzy podpisywali pakt niechętnie mówili o nazwiskach, okręgach. Ale to, co udało się wstępnie wynegocjować jeśli chodzi o PSL -Koalicję Polską to na pewno między 6 a 8 okręgów. Wszyscy nasi obecni senatorowie są zdecydowani na start. Mamy na myśli jeszcze kilka nazwisk, które będą startowały” – mówił w rozmowie z Anną Czytowską Dariusz Klimczak, wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Druga część rozmowy dotyczyła programów mieszkaniowych prezentowanych w ostatnim czasie przez partie polityczne. PSL proponuje oprocentowanie kredytu hipotecznego dla młodych ludzi na poziomie 1,5% w BGK. PO proponuje zerowe oprocentowanie takiego kredytu.

„Kolejny etap to mieszkanie za darmo, na naszej scenie politycznej nie brakuje ludzi, którzy zaoferują wszystko. Dotychczas PO niewiele miała do powiedzenia programowo, dzisiaj powtarza program, który przedstawił PSL spierając się głównie z Lewicą, z która walczą o głosy. Czytając dane dotyczące kredytów hipotecznych nawet najbardziej oporna partia do przedstawiania swojego programu musiała go przedstawić. Zobaczymy jak to się przyjmie w społeczeństwie, przeszarżowanie z ofertą może wzbudzać nieufność u ludzi, do których program jest skierowany” – powiedział polityk PSL.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.