Otwórz player w nowym oknie

Dziś rusza Forum Wizja Rozwoju w Gdyni

Dziś rusza Forum Wizja Rozwoju w Gdyni

Innowatorzy, przedsiębiorcy i wizjonerzy porozmawiają m.in. o start-upach, budownictwie, e-gospodarce, ekomobilności, transporcie, spedycji i logistyce oraz o srebrnej gospodarce. To wszystko już dziś oraz 26 czerwca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni i w Gdynia Arenie.

Wydarzenie zgromadzi 5 tys. uczestników i 500 prelegentów, którzy wezmą udział w prawie 100 panelach dyskusyjnych. Forum podzielone zostało na 17 bloków tematycznych.

Jednym z partnerów Forum będzie Bank Gospodarstwa Krajowego, którego przedstawiciel weźmie udział w panelu „Finansowanie ekspansji zagranicznej i eksportu w krajach Trójmorza”. Prezes Zarządu BGK, Beata Daszyńska-Muzyczka deklaruje, że misją tego państwowego banku rozwoju jest między innymi finansowanie ekspansji polskich przedsiębiorstw w regionie: „Mamy świadomość, że na wysoce konkurencyjnych rynkach międzynarodowych polskim przedsiębiorstwom niezbędny jest solidny partner, który pozwoli wesprzeć ich plany rozwojowe. Chcemy ułatwić ekspansję nie tylko projektom o strategicznym znaczeniu dla Polski, ale również pomóc w odniesieniu pierwszych sukcesów podmiotom, które na rynkach międzynarodowych stawiają dopiero swoje pierwsze kroki”.

Ważnym panelem dyskusyjnym podczas Forum będzie panel: „1918 i 2018 – czas wielkich inwestycji”. Jeden z prelegentów – Krzysztof Kopeć, Prezes Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego, zaznacza, że zlokalizowany w Polsce przemysł farmaceutyczny nie powinien być traktowany wyłącznie jako element w realizacji polityki zdrowotnej czy lekowej. „Cele Ministra Zdrowia w tym zakresie nie mogą dominować nad celami resortów gospodarczych, finansów czy nauki i szkolnictwa wyższego. Każde z nich powinny być ze sobą powiązane, realizowane w sposób skoordynowany i powstać w oparciu o międzyresortowe ustalenia” – dodaje Kopeć.

Warto zaznaczyć, że partnerem Forum Wizja Rozwoju zostały Przewozy Regionalne POLREGIO. „Transport kolejowy jest kluczowy dla rozwoju Polski i stanowi niezbędny element łańcucha logistyki w sektorze towarowym i pasażerskim. Cieszę się z inicjatyw takich jak Forum Wizja Rozwoju, ponieważ jako największy pasażerski przewoźnik w Polsce jesteśmy przekonani o kluczowej roli, jaką kolej odgrywa i będzie odgrywać w procesie budowy pozycji naszego kraju. Kolej to przyszłość transportu, stąd już teraz należy rozmawiać o jej kształcie i strategii rozwoju” –mówił Krzysztof Zgorzelisk, prezes POLREGIO

W ramach Forum Wizja Rozwoju będzie można wziąć udział w konkursie Smart City Hackathon. Jest on skierowany do grafików, programistów, studentów, naukowców i osób, które nie boją się wychodzić poza myślowe schematy. Organizatorzy: Fundacja Vizja Rozwoju oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii zapraszają wszystkich mających potrzebę wprowadzenia zmian do polskich miast, chcących wpłynąć na poprawę życia społeczności miejskiej oraz mają pomysł, jak podnieść atrakcyjność oraz konkurencyjność polskich miast na arenie międzynarodowej.

Aby wziąć udział w Smart City Hackathon Wizja Rozwoju, należy zebrać drużynę albo zgłosić się samodzielnie i założyć konto na ChallengeRocket.com, a następnie zarejestrować się na wydarzenie. Następny etap to przedstawienie swojej idei podczas konkursu i praca nad jej rozwojem. Każdy zaprezentowany projekt będzie brał udział w głosowaniu online i może wygrać Nagrodę Publiczności. Zwycięzca Nagrody Głównej otrzyma 5 tysięcy złotych i nawiąże współpracę z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii nad dalszym wsparciem swojego rozwiązania.

Gdynia przyjmie uczestników Forum Wizja Rozwoju w dwóch obiektach, które należą do wizytówek miasta – Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia oraz nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej Gdynia Arena. To w tym miejscu, wieczorem 25 czerwca, odbędzie się wręczenie Nagród Gospodarczych.

Więcej informacji na stronie wizjarozwoju.pl.

Patronat honorowy: Prezes Rady Ministrów.

Partnerzy merytoryczni: Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Partnerzy: Akademia Morska w Gdyni, Gdynia.

Patron główny: KGHM Polska Miedź S.A.

Partner strategiczny: BGK, PKN ORLEN

Partner główny: Totalizator

Mecenas: ENERGA S.A., Partner +, PKO BP, Fundacja KGHM Polska Miedź

Partner: Agencja Rozwoju Przemysłu, DGT, Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Partner kolejowy: Przewozy Regionalne

Partner instytucjonalny: Pracodawcy RP

Główny Patron Medialny: Polskie Radio

Patroni medialni:
Rzeczpospolita
Młoda Gdynia
„Sieci”
„Gazeta Bankowa”
wGospodarce
Wpolsce.pl
„Do Rzeczy”
„Niedziela”
Radio Gdańsk
Radio Maryja
Telewizja Trwam
TVP3
TVP3 Gdańsk
„Gazeta Polska”
niezależna.pl
„Nowe państwo”
Stefczyk.info
PAP
Cire.pl
Poranek Rozgłośni Katolickich „Siódma 9”
„Gość Niedzielny”
Radio Głos
Challengerocket
nakolei.pl

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA