Otwórz player w nowym oknie

XXII TARGI WYDAWCÓW KATOLICKICH 19–21 listopada

XXII TARGI WYDAWCÓW KATOLICKICH 19–21 listopada

XXII TARGI WYDAWCÓW KATOLICKICH
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Collegium Jana Pawła II

W dniach 19 – 21 listopada br. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbywać się będą XXII Targi Wydawców Katolickich organizowane przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich i Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Swój udział zapowiedziało 38 oficyn wydawniczych z całej Polski.

W tym roku pragniemy włączyć się w trwający Jubileusz 100-lecia Niepodległości Polski, w 40. Rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, w rozpoczynający się Rok Świętego Jana Pawła II, w 450. Rocznicę Unii Lubelskiej oraz w przygotowania do beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Targi są wspaniałą okazją dla wydawnictw do zaprezentowania swojego dorobku wydawniczego, promowania czytelnictwa, spotkania z czytelnikami, a wszystkim zainteresowanym dobrą książką do spotkania z nią w jednym miejscu o szerokim wachlarzu tematyki, edytorstwa i formach (książka tradycyjna, elektroniczna, e-booki).

Patronatem honorowym tegoroczne TARGI objęli:
– Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik – Metropolita Lubelski
– Prof. dr hab. Przemysław Czarnek – Wojewoda Lubelski
– Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego
– Ksiądz prof. dr hab. Antoni Dębiński – Rektor Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

Uroczyste otwarcie Targów nastąpi w pierwszym dniu ich trwania, we wtorek 19 listopada o godz. 10.00.

Targi będą się odbywały w holu Collegium Jana Pawła II, na parterze, w godz. od 9.00 – 18.00. Wstęp na Targi jest bezpłatny.

XXII Targi, zostaną ubogacone koncertem „SERCE DLA CIEBIE, POLSKO” w wykonaniu Danuty Stankiewicz (śpiew), Mariusza Jaśko (śpiew), Filipa Borowskiego (recytacje). Artystom towarzyszyć będzie zespół muzyczny Piotra Kubackiego. Koncert przedstawia w pigułce historię Państwa Polskiego poprzez muzykę i słowo. Utwory muzyczne, charakterystyczne dla danego okresu dziejowego tworzącej się państwowości polskiej, przeplatają się z krótką opowieścią o ich powstaniu, a wiersze oraz efekty audiowizualne dopełniają obraz. Wśród utworów wykonywanych przez artystów są np. „Bogurodzica”, „Rota”, „O mój rozmarynie”, „Marsz Pierwszej Brygady”, „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”, „Rozszumiały się wierzby płaczące”, a także utwory współczesnych kompozytorów. Dodatkowo podczas koncertu wybrzmią utwory związane ze Świętym Janem Pawłem II.

Koncert odbędzie się drugiego dnia Targów, tj. 20 listopada 2019 r. o godz. 19.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wstęp na koncert jest wolny zarówno dla społeczności studenckiej, jak i ogółu publiczności, społeczności lubelskiej.

Ponadto:

W sposób szczególny zapraszamy 20 listopada (środa) do Sali Collegium Jana Pawła II – sala 1013 – w godz. 9.30-14.00 na Konferencję z okazji 130-lecia urodzin Zofii Kossak pt. Zofia Kossak pisarka z Ziemi Lubelskiej. 

20 listopada w Gmachu Głównym na parterze GG-47 (tzw. stara aula) w godz. 16.00-18.00, spotkanie z ks. Arkadiuszem Paśnikiem. Proboszczem lubelskiej parafii pw. św. Michała Archanioła; terapeutą uzależnień, wrażliwym na ludzką krzywdę, niepotrafiącym przejść obojętnie wobec cierpienia innych ludzi, choć sam naznaczony cierpieniem, mającym swe korzenie w przeszłości jego rodziny. Terapię dla siebie – ale i dla innych – odnalazł w pisaniu. Szczerym do bólu, bez owijania w bawełnę, autobiograficznym. Pozwalającym zajrzeć za przysłowiową dziurkę od klucza, wciągającym i frapującym. A przede wszystkim uzdrawiającym i oczyszczającym.

Targom będą towarzyszyły wystawy przygotowane przez Stowarzyszenie Civitas Christiana:
– ROK POLSKI Filipa Rybczyńskiego – w połączeniu z w/w konferencją nawiązująca do książki Zofii Kossak; .
– RODZINA BOGIEM SILNA – wystawa przedstawia nauczanie sługi bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego poświęconego rodzinie.
– WYSZYŃSKIEGO I WOJTYŁY GRAMATYKA ŻYCIA – wystawa przygotowana przez Biuro Edukacji Narodowej IPN oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

Przesyłając powyższe informacje serdecznie zapraszam do odwiedzenia naszych stoisk.

ks. Roman Szpakowski SDB
Prezes Zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA