Otwórz player w nowym oknie

Gabriel Amorth – „Maryja. Droga do uwolnienia”

Gabriel Amorth – „Maryja. Droga do uwolnienia”

Gabriel Amorth – „Maryja. Droga do uwolnienia”

Archanioł Gabriel staje przed Maryją i mówi Jej: „Poczniesz Syna”. Reakcja Maryi – która właśnie została poślubiona młodemu Józefowi i która lada moment, zgodnie ze zwyczajami epoki, ma stać się matką wielodzietnej rodziny – jest, mówiąc delikatnie, zaskakująca: „A właściwie jak się to stanie? Przecież nie znam męża…”. Pytanie Maryi miałoby sens tylko wtedy, gdyby wiedziała, że na zawsze pozostanie Dziewicą. Ale Ona przecież jeszcze tego nie wie… A jednak – pisze Gabriel Amorth – „Zrodzenie Syna było ostatnią rzeczą, której Maryja mogłaby się spodziewać”. Dlaczego? 

Trzydzieści lat później… W Kanie Galilejskiej ma miejsce wesele. Gośćmi są Maryja, Jezus i Jego uczniowie. Nagle Ona mówi do niego: „Nie ma już wina”. Odpowiedź na pierwszy rzut oka jest nadzwyczaj szorstka: „Niewiasto, czego chcesz ode mnie? Jeszcze nie nadeszła moja godzina”. Przykra sytuacja… A jednak – pisze Gabriel Amorth – „Ten krótki dialog pozwala nam odkryć nową relację pomiędzy Jezusem i Maryją”. Co więcej, gdy wreszcie nadejdzie Jego godzina, gdy Pan zawiśnie na krzyżu, właśnie wtedy zwróci się do Maryi drugi raz tym samym słowem, wskazując na Apostoła Jana: „Niewiasto, oto syn Twój”. Co łączy radosne wesele w Kanie i tragiczną śmierć Mesjasza?  

1 listopada 1950 roku papież Pius XII ogłasza dogmat o Wniebowzięciu: „Niepokalana Bogarodzica zawsze Dziewica Maryja (…) została z ciałem i duszą wzięta do niebieskiej chwały”. Czy ciało Maryi zostało wzięte do nieba w sensie fizycznym? Jeśli tak, to gdzie jest to niebo? I czy to znaczy, że Maryja nigdy nie umarła? 

Książka Gabriela Amortha „Maryja. Droga do uwolnienia” to wciągająca opowieść o życiu Maryi w 31 rozdziałach (podobnie jak 31 dni liczy maj – miesiąc maryjny). Znajdziecie w niej odpowiedzi na dziesiątki pytań podobnych do tych powyżej. Te kwestie także dzisiaj dla wielu chrześcijan są sporym problemem w ich wierze. Autor konfrontował się z nimi przez ponad 60 lat posługi kapłańskiej i postanowił podzielić się swoimi przemyśleniami na ten temat w książce, która okazała się być ostatnią napisaną przez niego przed śmiercią. 

Każdy rozdział zawiera: 
– liczne odniesienia do Starego i Nowego Testamentu;
– teksty z Tradycji i Magisterium Kościoła;  
– sigla czytań liturgicznych do tajemnic z życia Maryi i świąt liturgicznych.  

Gabriele Amorth (1925–2016) – najbardziej znany egzorcysta na świecie, od 1985 r. oficjalny egzorcysta Watykanu, założyciel i przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów. Przeprowadził ponad 50 tys. egzorcyzmów. Autor wielu poczytnych publikacji, w tym Wyznań egzorcysty, które zostały przetłumaczone na 12 języków.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA