Otwórz player w nowym oknie

"Cud macierzyństwa. Poradnik dla przyszłych mam", Mary Haseltine

"Cud macierzyństwa. Poradnik dla przyszłych mam", Mary Haseltine

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka" – Jan Paweł II , Familiaris consortio .

Cud macierzyństwa. Poradnik dla przyszłych mam (oryg. Made for This: The Catholic Mom's Guide to Birth) to niejako kompendium katolickiego spojrzenia na dar rodzicielstwa. To pierwsza książka na temat porodu z katolickiego i holistycznego punktu widzenia. Porusza zagadnienia teologii ciała, decyzji dotyczących planu porodu oraz przygotowania ciała, umysłu i duszy do macierzyństwa. Zawiera praktyczne porady nie tylko na czas samego porodu, ale także okres ciąży i opieki nad dzieckiem. Mary Haseltine pokazuje w niej piękno i siłę kobiety. Nie unika także trudnych tematów: depresji poporodowej, utraty dziecka poczętego lub jego utraty krótko po porodzie.

– Wierzę głęboko, że na tych stronach każda kobieta przygotowująca się do porodu znajdzie coś dla siebie. Modlę się o to, aby ta książka była wam zachętą, łaską, nadzieją, pięknem i prawdą. Mam nadzieję, że po lekturze głęboko w sercu odnajdziesz tę prawdę, że bez względu na to, do jakiego porodu jesteś powołana, jesteś stworzona do macierzyństwa. Niech Pan pobłogosławi ciebie i twoje dzieciątko zdrowiem, szczęściem i prawdziwie uświęconym momentem narodzin twojego małego szczęścia – pisze Mary Haseltine.

Ta katolicka certyfikowana doula i nauczycielka rodzenia, zwraca się przede wszystkim do osób wierzących, ale także tych, którzy poszukują ą Boga w codzienności i wkrótce zostaną ą rodzicami lub już ż nimi są ą . Daje wsparcie i nadzieję oraz uczy wdzięczności za cud macierzyństwa.

– Zwrócenie uwagi na siłę i predyspozycje posiadane przez każdą kobietę, a uzdalniające ją do aktywnego i dobrego przeżycia porodu, jest niezwykle cennym aspektem. Odkrycie w całości daru macierzyństwa, perspektywy wspaniałego planu Boga, to niezaprzeczalny walor publikacji. Jestem przekonany, że lektura książki Mary Haseltine będzie inspirującym doświadczeniem – dr Tomasz Dmochowski, lekarz medycyny, specjalista ginekologii i położnictwa.

O autorze:

Mary Haseltine jest pisarką, absolwentką teologii oraz certyfikowaną doulą i nauczycielką rodzenia. Z pasją buduje kulturę życia; ucząc teologii ciała, przybliża naukę Kościoła w kwestii narodzin, macierzyństwa i utraty ciąży. Mieszka w stanie Nowy Jork wraz z mężem i sześcioma synami. Jedno jej dziecko odeszło do wieczności. Swoim życiem i doświadczeniem dzieli się na blogu: maryhaseltine.com.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA