Otwórz player w nowym oknie

"Ojciec Wolnych Ludzi. Od siebie trzeba wymagać najwięcej", Paweł Zuchniewicz

"Ojciec Wolnych Ludzi. Od siebie trzeba wymagać najwięcej", Paweł Zuchniewicz

„Ojciec wolnych ludzi” – od Prymasa Wyszyńskiego z dedykacją dla młodzieży Bestsellerowa książka "Ojciec wolnych ludzi" Pawła Zuchniewicza - wciągająca opowieść oparta na faktach z życia Prymasa Tysiąclecia, w nowej odsłonie i z „bonusem” dla młodych jest już dostępna na Dobroci.pl.

Wciągająca opowieść o intrygującym człowieku

Mocarz, Mistrz, Obrońca Praw Człowieka, Narodu i Kościoła, Kapelan Armii Krajowej, Błogosławiony Patron, Ojciec Wolnych Ludzi – kardynał Stefan Wyszyński. Jak dobrze Go znamy? Jak dziś rozumiemy Jego naukę, która mimo upływu lat, zupełnie nie straciła na swojej aktualności, a wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej porusza, motywuje i stanowi drogowskaz?

Książka Pawła Zuchniewicza „Ojciec wolnych ludzi” to beletryzowana biografia kardynała Wyszyńskiego. Wydawnictwo Stacja7 opracowało wznowienie tej publikacji w nowoczesnej szacie graficznej, atrakcyjnej dla młodego czytelnika.

Młodzież pyta, prymas odpowiada

Nowe wydanie, poza pierwotną treścią wydaną w roku 2011 przez wydawnictwo Znak, zawiera oryginalny suplement. Przygotowany przez Wydawnictwo Stacja7 „bonus” ma charakter ponadczasowej „rozmowy z Prymasem”, w której pytania zadają czytelnicy portalu Stacja7.pl, a odpowiedzi, opracowanych przez Pawła Zuchniewicza w oparciu o fragmenty różnych pism – „udziela” sam kard. Stefan Wyszyński.

Zarówno pierwotna treść książki, jak i dodatek współtworzony z młodymi użytkownikami portalu Stacja7.pl, stanowią wartościowe i unikatowe w formie materiały służące zapoznaniu się z nauką Prymasa Tysiąclecia przez ludzi młodych.

- Obecne na rynku pozycje poświęconej postaci kardynała Wyszyńskiego są raczej skierowane do „dojrzałego” czytelnika lub wręcz są to opracowania naukowe. Naszym zdaniem istnieje duża potrzeba, by życie Prymasa Tysiąclecia znała także młodzież. Książka „Ojciec Wolnych Ludzi” w tej nowej odsłonie, pokazuje przepiękne i jednocześnie bardzo trudne życie Prymasa, ale także pokazuje, jakim był człowiekiem, przebija tam mądrość, niebanalna ironia, zaskakujący humor, ale też ojcowskie ciepło i troska – podkreśla Aneta Liberacka, redaktor naczelna portalu Stacja7 i prezes Wydawnictwa Stacja7.

“Ojciec wolnych ludzi” został zaproponowany Ministerstwu Nauki i Edukacji jako lektura uzupełniająca dla uczniów szkół średnich.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA