Otwórz player w nowym oknie

Bądź wola Twoja. Modlitwa i rozeznawanie woli Bożej , Hubert van Zeller OSB

Bądź wola Twoja. Modlitwa i rozeznawanie woli Bożej , Hubert van Zeller OSB

Jak przezwyciężyć rozproszenia na modlitwie? Jak radzić sobie z rozczarowaniem, gdy wydaje się, że nasze prośby nie zostały wysłuchane? Jak pokochać wolę Bożą z całą jej zagadkowością? Van Zeller OSB, mnich benedyktyński, mówi, że modlitwa nie jest czymś, co robimy, ale czymś, co Bóg w nas czyni. To znaczy, że nie mamy o nią walczyć, tylko usuwać z serc przeszkody, które uniemożliwiają Bogu modlenie się w nas i przez nas. Przyjęcie tej prawdy przemienia modlitwę w źródło radości i pokoju.

– Nie przestawaj prosić w wierze i ufności, i miłości, ale nie zniechęcaj się, jeśli nie ma odpowiedzi na twoje prośby, tak jak tego oczekujesz. Mogą istnieć powody, o których nie wiesz, które całkowicie zmieniają sytuację, tak jak widzi ją Bóg. – pisze Van Zeller OSB w Bądź wola Twoja (tytuł oryginalny: Prayer and the Will of God ). Książka dzieli się na dwie części: pierwsza mówi o modlitwie, druga o woli Bożej. Autor gwarantuje, że dzięki lekturze czytelnicy nauczą się czerpać wzór modlitwy z modlitwy Chrystusa, przezwyciężać rozproszenia na modlitwie i radzić sobie z rozczarowaniem, kiedy modlitwy zdają się być niewysłuchane, by w końcu nauczyć się akceptować wolę Bożą.

To lektura dla wierzącego katolika, chcącego pogłębić swoją wiarę i życie duchowe. Autor mówi w niej o kwestiach fundamentalnych, jednocześnie bardzo głębokich i wymagających ciągłego doskonalenia oraz codziennej pracy. Dzięki przystępnemu stylowi, stanowi cenną pomoc także dla początkujących - niezależnie od wieku i poziomu zaangażowania. Bądź wola Twoja ujmuje całościowo i przystępnie temat modlitwy i życia chrześcijańskiego, które są tożsame z pełnym zawierzeniem i poddawaniem się woli Bożej.

Hubert van Zeller OSB opiera swoje przemyślenia na Piśmie Świętym, zwłaszcza na Nowym Testamencie i Księdze Psalmów. Gdy trzeba, sięga po bardziej złożoną wiedzę teologiczną, ale jasno i przystępnie ją tłumaczy. Teksty pokazują, że ich autor jest doświadczonym życiowo i duchowo zakonnikiem, obdarzonym przenikliwym umysłem i wyobraźnią ułatwiającą zbudowanie spójnego, przekonującego i żywego dialogu. dyskursu. Benedyktyn dostarcza wiele oryginalnych, trafnych spostrzeżeń na temat życia współczesnego człowieka, podanych ze szczyptą angielskiego humoru.

Mimo, iż książka została wydana po raz pierwszy w 1978 roku – jako połączenie dwóch wcześniejszych publikacji Huberta van Zellera z połowy lat 60-tych – do dzisiaj nie straciła nic na swojej aktualności.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA