Otwórz player w nowym oknie

Premier zapowiedział wsparcie dla powstańców

Premier zapowiedział wsparcie dla powstańców

„Podjąłem także decyzję o tym, by groby, które zostaną zidentyfikowane jako groby powstańcze, żołnierzy Armii Krajowej i naszych bohaterskich przodków, groby, które nie mają już swoich opiekunów, były utrzymywane przez państwo polskie, które jest i trwa właśnie dzięki nim” – oświadczył premier.

Premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego poinformował także o podjęciu decyzji, aby dwukrotnie zwiększyć fundusz wsparcia dla żyjących Powstańców, Żołnierzy Wyklętych, żołnierzy Armii Krajowej, by możliwie najszerzej wesprzeć ich działania. Jak podkreślił premier Mateusz Morawiecki, dzisiejsze pokolenia zawdzięczają to, gdzie są, co mogą robić i jak mogą kształtować rzeczywistość, pokoleniom, które były przed nami. Dodał, że o tym powinniśmy pamiętać, budując fundament pod silniejszą Polskę.

„Czy bylibyśmy w tym miejscu bez bohaterów tamtych czasów, bez 16 tys. osób, 16 tys. nazwisk, które zostały tutaj umieszczone na murze? Nie, nie byłoby nas tutaj dzisiaj” – zaznaczył szef rządu w Muzeum Powstania Warszawskiego.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA