Otwórz player w nowym oknie

Lednica Seniora i Lednica Motocyklisty już we wrześniu!

Lednica Seniora i Lednica Motocyklisty już we wrześniu!

Lednica….i co dalej?

Lednica to nie tylko wielkie Spotkanie Młodych w pierwszą sobotę czerwca. Na Polach Lednickich dzieje się znacznie więcej niż Ci się wydaje! Te pola tętnią życiem przez cały rok! Od XXII Spotkania Młodych LEDNICA 2000 minął miesiąc, ale kalendarz do września mamy wypełniony po brzegi.

1 września – Lednica Seniora – Jestem Młody Duchem

Po wakacjach czas przypomnieć sobie co działo się na Polach Lednickich 2 czerwca! Przed nami kolejne dwa Spotkania - Lednica Seniora oraz Lednica Motocyklisty. Lednica Seniora odbędzie się już 1 września. To święto nie jest dedykowane tylko seniorom. To najlepszy czas, aby przyjechać na Pola Lednickie dla tych osób, którym nie udało się przybyć 2 czerwca. Pola Lednickie jak co roku będą otwarte dla pielgrzymów od ósmej rano. Podczas pobytu na Polach Lednickich pielgrzymi będą mieć niepowtarzalną okazję, aby zwiedzić m.in. Muzeum Jana Pawła II. Oficjalnie Spotkanie rozpocznie się kwadrans przed południem – gimnastyką. Punktualnie w południe odmówiony zostanie Anioł Pański. Następnie pielgrzymi wezmą udział we Mszy Świętej. Uczestnicy Lednicy Seniora odmówią też Koronkę do Bożego Miłosierdzia, odnowią akt Wyboru Chrystusa i przejdą przez Bramę III Tysiąclecia. Na naszych seniorów będzie czekać jeszcze mnóstwo innych atrakcji, o których będziemy informować już wkrótce na naszej stronie internetowej, gdzie już teraz dostępny jest formularz zgłoszeniowy: http://www.lednica2000.pl/lednica2018/lednica-seniora/.

Program Spotkania:

9:00 Otwarcie Pól Lednickich
12:00 Msza Św. z konferencją
15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
16:00 Nabożeństwo JESTEM i adoracja
17:00 Przejście przez Bramę-Rybę

W godz. 9:00-20:00 możliwość odwiedzenia Muzeum – Domu św. Jana Pawła II na Polach Lednickich

Ważne informacje organizacyjne:

– Spotkanie odbywa się pod gołym niebem
– Na miejscu: parking, sklepik, kawiarenka
– Możliwość zakupu pamiątek lednickich, muzyki i książek
– Opłata za udział w spotkaniu – dobrowolna ofiara 10 zł (płatność przez internet połączona z zapisaniem się na Spotkanie) lub 12 zł (płatność w recepcjach, na miejscu w dniu spotkania)

W przypadku pytań prosimy o kontakt: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
tel. 780 007 162

15 września – Lednica Motocyklisty

Dla osób, którym bliski jest ryk silnika motocyklowego przygotowaliśmy Lednicę Motocyklisty, która w tym roku odbędzie się 15 września. To idealna okazja do podziękowania Panu Bogu za przejechane kilometry i wspólnego cieszenia się ze swojego JESTEM. Tradycyjnie po Mszy Świętej i przejeździe przez Bramę III Tysiąclecia pojedziemy paradą do Gniezna, aby spotkać się i poprosić o błogosławieństwo naszego przyjaciela – Prymasa Polski abp Wojciecha Polaka. To niezapomniany czas i absolutnie wyjątkowe i huczne święto motocyklistów.

Szczegółowe informacje o tych wydarzeniach już wkrótce będą dostępne na naszej stronie internetowej www.lednica2000.pl. Tam też będą pojawiać się aktualności i fotorelacje z wszystkich wydarzeń.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA