Otwórz player w nowym oknie

Kampania Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego „Odważ się być dobrym”

Kampania Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego „Odważ się być dobrym”

Kampania „Odważ się być dobrym”

CZAS KAMPANII
Kampania społeczna pod hasłem „ODWAŻ SIĘ BYĆ DOBRYM” została przygotowana przez Salezjański Ośrodek Misyjny i Salezjański Wolontariat Misyjny z okazji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego ogłoszonego przez papieża Franciszka. Czas trwania kampanii: 1 – 31 października.

ODBIORCY
Grupą docelową kampanii są ludzie, którzy mogą zaangażować się w pomoc humanitarną oraz w swoim najbliższym środowisku.

CEL KAMPANII
Założeniem kampanii jest pomoc humanitarna mieszkańcom Bangladeszu, opłacenie dzieciom z wiosek edukacji i wyżywienia, a chorym leczenia. Chcemy też przybliżyć ludziom w Polsce w jakich realiach żyją Bengalczycy. Bohaterem kampanii jest ks. Paweł Kociołek, który od 9 lat pracuje i głosi Ewangelię w Bangladeszu (jest jednym z 15-tu Polaków mieszkających w tym kraju). Drugim założeniem kampanii jest zachęcenie ludzi do pomagania innym w swoim najbliższym otoczeniu.

DLACZEGO BANGLADESZ?
Bangladesz to jedno z najuboższych, najgęściej zaludnionych i najsłabiej zurbanizowanych krajów świata. Około 50 milionów ludzi żyje poniżej progu ubóstwa (za mniej niż 1,25 dolara dziennie). Prawie 5 milionów dzieci w wieku od 5 do 15 lat zmuszana jest do pracy.

ZREALIZOWANE PROJEKTY W BANGLADESZU
Od 9 lat pomagamy najuboższym w Bangladeszu. W Lokhikul wybudowaliśmy szkołę, centrum młodzieżowe, udzielaliśmy pomocy humanitarnej, zapewnialiśmy jedzenie i leczenie. Po kilku latach rozpoczęliśmy tworzenie placówki misyjnej w Joupurhat, gdzie powstało centrum młodzieżowe ze szkołą podstawową. Opieką otaczamy najuboższych ludzi z pobliskich wiosek. Zrealizowaliśmy 7 Projektów Misyjnych, przekazaliśmy do Bangladeszu 746 313‬ złotych. ‬‬‬‬‬

‬Zapraszamy do kontaktu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.misjesalezjanie.pl

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA