Otwórz player w nowym oknie

"Widziałam. Pasja Chrystusa oczami kobiet" , red. Kelly M. Wahlquist

"Widziałam. Pasja Chrystusa oczami kobiet" , red. Kelly M. Wahlquist

Spójrz na mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa oczami kobiet, które towarzyszyły Mu w ostatnich dniach życia i w drodze na Golgotę, a w całkiem nowy sposób przeżyjesz Wielki Post i Wielkanoc. Otwartość, hojność, wrażliwość, modlitwa, macierzyństwo, pomoc Ducha Świętego – sześć charyzmatów podarowanych tylko kobietom, sześć dróg do Chrystusa – dostępnych tylko kobietom. Odkrywszy je, współczesne następczynie kobiet spod krzyża mogą wnieść swój wkład w dzieło nowej ewangelizacji przez wzrastanie w życiu duchowym – i w ten sposób realizować swoje powołanie do bycia apostołkami.

Ta niezwykła książka to zbiór wielkopostnych refleksji spisanych przez dziesięć kobiet dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć kobiecy punkt widzenia. 6 rozdziałów odpowiada 6 darom: otwartości, hojności, wrażliwości, modlitwy, macierzyństwa oraz Ducha Świętego, które rozważamy w dniach męki i tryumfu
Chrystusa: w Niedzielę Palmową, w dniach Triduum Paschalnego, Niedzielę Wielkanocną i Zesłanie Ducha Świętego.

Gdy twarze wielu przyjaciółek i koleżanek wyłaniały się w mojej pamięci, w uszach rozbrzmiewały mi słowa Chrystusa: „Pragnę, aby kobiety wykorzystały swe piękne talenty, które otrzymały jako kobiety, i uzdrowiły moje Ciało”. Wiele z tych drogich mi kobiet przepełniał jeden cel, nienasycone pragnienie, aby służyć Panu. Ich instynkt macierzyński i wrodzona wrażliwość na potrzeby innych mogą w potężny sposób wspomóc budowę królestwa Bożego – pisze Kelly M. Wahlquist.

Wejdźmy w Wielki Tydzień z kobiecą pasją i energią, weźmy jeszcze pełniejszy udział w misterium Paschalnym a zaczniemy stawać się takimi kobietami, jakimi zaplanował nas Bóg! To skarbnica inspiracji do tego, jak żyć pięknem otrzymanych darów.

W całym życiu można znaleźć piękno w powtarzaniu, począwszy od wdychania i wydychania powietrza, przez wschodzenie i zachodzenie słońca, po nasze codzienne czynności. Jeśli pozwolimy sobie na nadprzyrodzony apetyt, aby cieszyć się z każdego powtórzenia, otworzymy się na wspaniałe i przemieniające spotkanie z Bogiem. Bóg, który wykorzystuje każdą sposobność, aby nas do siebie przyciągnąć, wychodzi nam naprzeciw i uczy nas poprzez powtarzanie – czytamy w Widziałam. Pasja Chrystusa oczami kobiet (oryg. Walk in her Sandals: Experiencing Christ Passion through the Eyes of Women).

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA