Otwórz player w nowym oknie

Misjonarz na Post: do inicjatywy można dołączyć w każdej chwili

Misjonarz na Post: do inicjatywy można dołączyć w każdej chwili

Trwa ósma edycja akcji „Misjonarz na Post” organizowana przez redakcję "Misyjnych Dróg" i portalu misyjne.pl. Nadal można dołączyć do niej w każdej chwili. Obecnie wspiera misjonarzy około 53 tys. osób.

Inicjatywa „Misjonarz na Post” cieszy się w tym roku większym zainteresowaniem niż w latach ubiegłych. Uczestniczy w niej już ponad 52 tys. osób.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że akcje, w które włączyć się można nie wychodząc z domu cieszą się jeszcze większym zainteresowaniem. Zwłaszcza, gdy nie wymagają nakładów finansowych – mówi Zofia Kędziora, koordynatorka akcji.

- Mamy nadzieję, że dzięki kolejnej edycji tej kampanii uda nam się jeszcze bardziej zwrócić uwagę na temat misji. Bo działalność polskich misjonarzy może i powinna budzić podziw. Materiały o ich pracy stale aktualizujemy na portalu misyjne.pl – komentuje Michał Jóźwiak, redaktor prowadzący portalu misyjne.pl.

W tym roku w każdy czwartek Wielkiego Postu o godz. 19.00 polskiego czasu, na facebookowym profilu akcji (fb.me/misjonarznapost) odbywają się spotkania online z misjonarzami, którzy odpowiadają na pytania.

Z tygodnia na tydzień liczba uczestników spotkań na żywo z misjonarzami wzrasta. W czasach kiedy nie zawsze słyszymy dobre informacje o Kościele, informacja o działalności misyjnej, w tym edukacyjnej, medycznej, czy rozwojowej, jest bardzo dobrze odbierana przez ludzi – dzieli się Marcin Wrzos, misjonarz oblat.

Aby wziąć udział w akcji, trzeba wejść na stronę www.misjonarznapost.pl i wypełnić krótki formularz, w którym należy podać swoje imię, nazwisko i adres mailowy, na który przyjdzie informacja z danymi wylosowanego misjonarza. Każdy może wybrać swoją formę duchowego wsparcia wylosowanego misjonarza lub misjonarki. Może to być modlitwa, jakieś wyrzeczenie czy też ofiarowanie cierpienia.

 

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA