Otwórz player w nowym oknie

Partner Poranka: Czwarta edycja plebiscytu "Ambasador Polski"

Partner Poranka: Czwarta edycja plebiscytu "Ambasador Polski"

Już 23 sierpnia startuje kolejna edycja konkursu „Ambasador Polski”. Celem plebiscytu jest wyróżnienie tych, którzy na co dzień budują renomę Polski za granicą. Wzorem poprzednich lat, ambasadorzy będą nominowani w kategoriach nauka, kultura, sport oraz nagroda publiczności.

KGHM, jako ambasador polskiej gospodarki, przykłada szczególną wagę do promowania wybitnych osób, które dzięki swojemu zaangażowaniu i pracy w różnych dziedzinach życia, rozpowszechniają pozytywny wizerunek kraju.

– To już czwarta edycja naszego plebiscytu. Widzimy, że potrzeba wyróżniania i doceniania osób, które rozsławiają nasz kraj na świecie jest bardzo ważna. W każdej z poprzednich edycji plebiscytu otrzymaliśmy wiele zgłoszeń przedstawiających wybitne jednostki w każdej z kategorii. Liczymy, że i w tym roku będziemy mogli podziękować najlepszym i zachęcić ich do dalszego promowania Polski na arenie międzynarodowej – powiedział Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź S.A.

Między 23 sierpnia, a 4 września każdy może zgłosić swojego kandydata za pomocą formularza online na stronie: ambasadorpolski.tvp.pl. Do wyboru są aż cztery kategorie: ambasador polskiej nauki, ambasador polskiego sportu, ambasador polskiej kultury oraz specjalna nagroda publiczności. Spośród wszystkich zgłoszeń, wybranych zostanie dziesięciu finalistów z każdej kategorii. Laureatów plebiscytu wybierze kapituła konkursu.

Dodatkowo, podczas gali finałowej, Marcin Chludziński prezes KGHM Polska Miedź S.A. wręczy specjalną nagrodę osobie, zespołowi lub organizacji, które w szczególny sposób przyczyniają się do promowania naszego kraju na arenie międzynarodowej.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA