Otwórz player w nowym oknie

Małgorzata Zwiercan: To od nas zależy, jak będzie wyglądać nasza gospodarka

Małgorzata Zwiercan: To od nas zależy, jak będzie wyglądać nasza gospodarka

„To, jak się będzie rozwijała nasza gospodarka i jaka będzie w przyszłości, zależy od nas. Musimy promować to, co mamy najlepsze, najwspanialsze, naszych przedsiębiorców, nowe start-upy, które tworzą przyszłość naszej gospodarki. Musimy słuchać tego, co jest dobre, ale również będzie to dyskusja o tym, czego brakuje, w jakim kierunku powinniśmy pójść” – mówiła w poranku „Siódma 9” Małgorzata Zwiercan, jedna z inicjatorek Forum Wizja Rozwoju. W rozmowie z Jarosławem Wydrą opowiedziała o tym przedsięwzięciu.

„Forum składać się będzie z 96 paneli dyskusyjnych, ponad 17 bloków tematycznych, około 500 prelegentów, 5000 uczestników, także jest to bardzo duża inicjatywa. W blokach tematycznych będziemy rozmawiać m.in. o energetyce, bezpieczeństwie, szkolnictwie zawodowym, budownictwie, ale również start-upach, automatyzacji i robotyzacji, strefach ekonomicznych, ekomobilności, tym, co dzisiaj jest najważniejsze” – mówiła Małgorzata Zwiercan.

„W związku z tym, że nasze społeczeństwo jest społeczeństwem mocno się starzejącym, nie zabraknie również rozmowy na temat srebrnej gospodarki. Cały jeden blok, osiem paneli będzie poświęconych srebrnej gospodarce. Będziemy rozmawiać o naszych seniorach, będziemy się wsłuchiwać w ich głos. Jest to dla nas duże wyzwanie z tego względu, że wcześniej gdzieś zapomniano o osobach starszych, pomijano ten temat, a wiemy, że seniorzy będą stanowili za kilkanaście lat ponad 40 proc. naszego społeczeństwa. Chcielibyśmy pokazać i również wspierać się na ich doświadczeniu i na ich wiedzy” – zaznaczyła.

Więcej informacji na temat Forum Wizja Rozwoju, któremu patronujemy, można znaleźć na stronie wizjarozwoju.pl.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA