Otwórz player w nowym oknie

Izabela Dyakowska: „Wolontariat to przestrzeń do pomagania sobie i innym”

Izabela Dyakowska: „Wolontariat to przestrzeń do pomagania sobie i innym”

Izabela Dyakowska, autorka bloga o wolontariacie pracowniczym, była gościem Agnieszki Borowskiej w poranku „Siódma – Dziewiąta”. 

Radziła, aby w sytuacji wypalenia zawodowego czy innych kryzysów, pracodawcy podjęli się wprowadzenia w swojej firmie wolontariatu pracowniczego, czyli zaangażowania pracowników w działalność wolontariacką w godzinach pracy.
„Z moich obserwacji i doświadczeń wynika, że taka wolna przestrzeń, w której możemy się trochę na nowo poznać, zregenerować, trochę też uwolnić te swoje zahamowane czy niewykorzystane do tej pory talenty, pasje, zainteresowania, taką przestrzenią jest wolontariat, gdzie można pomagać zarówno sobie i innym (…) Jeżeli mamy dostęp do takiej przestrzeni w miejscu pracy, to jest to wspaniała sytuacja. Niewiele firm dzisiaj w Polsce ciągle jeszcze realizuje programy wolontariatu pracowniczego czy inne programy społeczne, gdzie ludzie mają szansę wykazać się swoimi talentami, sprawdzić się, niekoniecznie będąc wystawionym na ocenę pracowniczą” – powiedziała.

Zapraszamy do odwiedzenia bloga Izabeli Dyakowskiej: http://izabeladyakowska.pl/

 

 

 

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA