Otwórz player w nowym oknie

Maciej Małecki: „Za poprzednich rządów ignorowano apele Polaków o walkę z szarą strefą”

Maciej Małecki: „Za poprzednich rządów ignorowano apele Polaków o walkę z szarą strefą”

Maciej Małecki, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, był gościem Jarosława Wydry w poranku „Siódma – Dziewiąta”. Polityk Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że dobre zarządzanie finansami państwa przez rząd Beaty Szydło pozwoliło na znaczące podniesienie wydatków na cele społeczne.

„Trudno zrozumieć, dlaczego za poprzednich rządów ignorowane były apele Polaków o walkę z szarą strefą i mafiami paliwowymi” – mówił Maciej Małecki. „Na biurku ministra Mateusza Morawieckiego jest cała sterta pism, próśb, petycji i deklaracji przedsiębiorców, którzy w latach 2009-2015 prosili, błagali i apelowali o walkę z szarą strefą, z mafiami podatkowymi i paliwowymi. Z jakichś przyczyn poprzedni rządzący nie reagowali na te prośby, nie uszczelniali systemu podatkowego”.

„Poprzedni rząd zamiast ścigać gangsterów i uszczelnić system podatkowy, wolał podnieść Polakom wiek emerytalny” – podkreślił Małecki.

Sekretarz stanu w Kancelarii Premiera podkreślił, że działania rządu PiS wpłynęły pozytywnie nie tylko na stan budżetu państwa, ale i na sytuację Polaków.

„Rząd Prawa i Sprawiedliwości przeznacza na wydatki prospołeczne i prorodzinne 75 miliardów złotych. Nasi poprzednicy przeznaczali ledwie 17-19 miliardów złotych. Dobre zarządzanie naszą ojczyzną przyniosło czterokrotny wzrost wydatków na cele prospołeczne”.

Projekt przyszłorocznego budżetu zakłada deficyt w wysokości niespełna 40,5 miliarda złotych. Zapisano w nim wydatki na poziomie ponad 379 miliardów złotych.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA