Otwórz player w nowym oknie

Anna Kwiecień: „Dziwi nas ten protest”

Anna Kwiecień: „Dziwi nas ten protest”

Anna Kwiecień, posłanka PiS-u, była gościem Agnieszki Borowskiej w poranku „Siódma – Dziewiąta”. Skomentowała m.in. protest lekarzy rezydentów.

„Młodzi lekarze i w ogóle pracownicy mają prawo zawsze oczekiwać zwiększenia swoich płac. Jestem jednak nieco zaskoczona, bo akurat nasz rząd realizuje te wszystkie zapowiedzi, które były zgłaszane jeszcze przed wyborami, że na pewno będziemy podejmować reformy w zakresie ochrony zdrowia i będziemy zwiększać wynagrodzenia. I to zrobiliśmy” – podkreśliła Anna Kwiecień.

Zwróciła także uwagę na działania, które rząd podejmował do tej pory w ramach reformy służby zdrowia:

„Wprowadziliśmy ustawę dotyczącą wynagrodzeń, minimalnego wynagrodzenia pracowników w służbie zdrowia i te wynagrodzenia wzrastają. Ponadto wprowadziliśmy młodych lekarzy, właściwie absolwentów wydziałów lekarskich, w dużo większej liczbie właśnie na etaty rezydenckie w tych ostatnich dwóch latach. W ubiegłym roku to było prawie 4 tys. młodych lekarzy, w tym roku kolejne 4 tys. Nasi poprzednicy nie podejmowali takich działań, była to dużo mniejsza liczba młodych ludzi (...). Dlatego trochę nas dziwi i zaskakuje ten protest. Ale mamy nadzieję, że dzisiaj – bo dzisiaj rozpoczyna pracę zespół powołany przy pani premier, zespół związany z kontynuowaniem reform w ochronie zdrowia – młodzi lekarze przystąpią do pracy wspólnie z tym zespołem” – zaznaczyła posłanka PiS.

W czasie rozmowy poruszono także kwestię ustawy o zmianach w finansowaniu oświaty, a także pojawianie się na scenie politycznej nowych partii.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA