Otwórz player w nowym oknie

Adam Borowski: „Trzeba rozliczyć się z aparatem komunistycznym”  

Adam Borowski: „Trzeba rozliczyć się z aparatem komunistycznym”   

 

Adam Borowski, działacz opozycji demokratycznej i niepodległościowej, wydawca i działacz społeczny, był gościem Agnieszki Borowskiej w poranku „Siódma – Dziewiąta”. Odniósł się do zapowiedzi odebrania stopni generalskich komunistycznych dyktatorów, jak również wskazał na przyczyny problemów w polskim sądownictwie.

„Trudno by w jednym wojsku byli gen. «Nil», «Łupaszka», a z drugiej strony Jaruzelski i Kiszczak. To był rodzaj schizofrenii. Nie może być tradycji Żołnierzy Wyklętych, AK i jednocześnie tradycji żołnierzy 22 lipca” – wyraził się pozytywnie o odebraniu stopni generalskich komunistycznym przywódcom. „MON czeka dużo pracy, Kiszczak i Jaruzelski to tylko symbole, ale jest jeszcze wielu innych” – dodał.

„Autorów stanu wojennego skazano symbolicznie. Zabrakło woli politycznej i zachowano ciągłość ideową w wymiarze sprawiedliwości z czasami stalinowskimi. Sędziów jest dziesięć tysięcy, a skazujących w stanie wojennym już tylko lub aż kilkuset. Oni dobierali młodą kadrę i decydowali, kto awansuje” – mówił Adam Borowski.

„Sytuacja w sądownictwie wynika z umów okrągłego stołu. Strona solidarnościowa dotrzymywała tych porozumień. Podpisuje się porozumienia z silniejszym, to się zdarza. Tak jak negocjuje się z terrorystami, a później ich aresztuje, tak powinno było się rozliczyć z aparatem komunistycznym” – powiedział gość poranka „Siódma – Dziewiąta”.

 

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA