Otwórz player w nowym oknie

Anna Sosnowska: „Jezus mówił wszystko z miłości”

Anna Sosnowska: „Jezus mówił wszystko z miłości”

Anna Sosnowska, redaktor naczelna portalu Aleteia.pl, była gościem Piotra Otrębskiego w poranku „Siódma – Dziewiąta”. Opowiedziała o prowadzonej przez Aleteię akcji „Jezus nie hejtował”.

Wielu ludzi zwraca uwagę, że Jezus często krytykował innych. Jak zauważyła Anna Sosnowska, nie był to jednak hejt:

„Gdybym ja tak komuś powiedziała, to nie znaczy, że używając tego samego zdania, robię dokładnie to, co Jezus. My czasami używamy takiego argumentu, że np. komentuję coś ostro w internecie, dorzucam komuś do pieca, bo Jezus przecież też tak robił. I to jest bardzo zasadne pytanie: czy ja w tym momencie zachowuję się jak Jezus? Dlatego że najbardziej fundamentalną rzeczą jest motywacja i intencja takich działań. Jeśli mówimy o Jezusie, to nie mamy ani grama wątpliwości, że Jezus mówił wszystko z miłości i chodziło Mu wyłącznie o dobro, szczęście i zbawienie tej osoby”.

Akcja „Jezus nie hejtował” ma zwrócić uwagę na problem hejtu w dzisiejszym świecie.

„Jedną akcją nie rozwiążemy globalnego problemu. Wiele osób mówi, że akcja jest z góry skazana na niepowodzenie. Ale czy to oznacza, że mamy nic nie robić? Oczywiście, że trzeba coś robić, to, co jest w naszej mocy. (…) My powinniśmy od siebie wymagać więcej. To prawda, że wszyscy wszystkich hejtują, mamy tego nieustannie przykłady, ale czy to znaczy, że mamy powiedzieć: «OK, taki jest świat»? No nie” – przekonywała redaktor naczelna. 

„Jezus nie hejtował” to internetowa kampania tworzona przez całą redakcję portalu Aleteia.pl. Ma status oficjalnego wydarzenia towarzyszącego Dziedzińcowi Dialogu.

 

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA