Otwórz player w nowym oknie

Bogumił Łoziński: „Strajk może odbić się rykoszetem w samych medyków”

Bogumił Łoziński: „Strajk może odbić się rykoszetem w samych medyków”

Bogumił Łoziński z „Gościa Niedzielnego” rozmawiał dziś z Piotrem Otrębskim w poranku „Siódma – Dziewiąta” o proteście lekarzy rezydentów.

Podkreślił, że motywacja, czyli poprawa warunków służby zdrowia w Polsce, była dobra. W proteście jednak zaczęło chodzić także o pokazanie niezadowolenia różnych grup z obecnej władzy.
„Myślę, że zaczęło się od strajków w wymiarze osobistym. Analiza sytuacji finansowej rezydentów, też ich umiejscowienia, struktury obowiązków, które mają w szpitalach, gdzie mając niewielkie doświadczenie, muszą często zastępować lekarzy specjalistów, powoduje, że mogą i mają powody do protestu. Niemniej jednak obecnie to się rozlewa i tu jest drugie pytanie: czy pod ten protest nie zaczynają się podłączać różne środowiska i go eskalować” – powiedział redaktor.

Zwrócił uwagę, że skutki protestu mogą być przykre także dla samych lekarzy:

„To może odbić się rykoszetem w samych medyków. To niewątpliwie jest problem rządu i to wygląda na to, że to jest pierwszy taki publiczny protest, który rzeczywiście może negatywnie wpływać na obecny rząd PiS. Poprzednie protesty były oderwane od rzeczywistości takiej codziennej. (…) Strajk z hasłami i środowiskami lekarskimi, które się tam nagle pojawiły i nie mają powodu do strajkowania, bo jest im całkiem dobrze, może działać przeciwko samym lekarzom”.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA