Otwórz player w nowym oknie

Prof. Zbigniew Krysiak: „Polska wchodzi do grona krajów rozwiniętych”

Prof. Zbigniew Krysiak: „Polska wchodzi do grona krajów rozwiniętych”

Prof. Zbigniew Krysiak, prezes Instytutu Myśli Schumana i wykładowca Szkoły Głównej Handlowej, był gościem Piotra Otrębskiego w poranku „Siódma – Dziewiąta”. Zwrócił uwagę na dobre wyniki ekonomiczne naszego kraju, zainteresowanie inwestorów oraz dobre prognozy w ratingach. Przedstawił również działania Instytutu Myśli Schumana.

„Ratingi potwierdzają utrwalanie się modelu gospodarczego wprowadzanego przez rząd przy dużym zaangażowaniu premiera Morawieckiego. Pokazuje to wpływ na dochody ludności, wzrost płac, redukcja bezrobocia, poprawa dobrobytu ekonomicznego” – powiedział rozmówca Piotra Otrębskiego.

„Agencje ratingowe przedstawiały prognozy dwukrotnie mniejszego wzrostu gospodarczego. Wyszliśmy z tej trudnej sytuacji. Liczby na kolejne lata wynikają z aktualnego trendu i nie będzie sytuacji, by z roku na rok doszło do drastycznego spadku” – dodał prof. Krysiak

Zaprezentował także działalność Instytutu Myśli Schumana: „Schuman był praktykiem w dziele jednoczenia Europy. Dziś mamy do czynienia ze zbyt ogólnym podłożem teoretycznym. Schuman nawoływał do budowania relacji. Odpowiadamy na to akcją „Wigilia bez granic”, w której polskie rodziny zapraszają na Wigilię obcokrajowców. W ubiegłym roku byli to studenci z całego globu, wyznawcy różnych religii, a Wigilia odbywała się w zgodzie z polską tradycją”.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA