Otwórz player w nowym oknie

Marek Jakubiak: „Rząd jest trochę sam sobie winien sporu z lekarzami”

Marek Jakubiak: „Rząd jest trochę sam sobie winien sporu z lekarzami”

Marek Jakubiak, poseł Kukiz '15, był gościem Anny Skiepko w poranku „Siódma – Dziewiąta”. W rozmowie odniósł się m.in. do protestu lekarzy rezydentów.

„Jeżeli chodzi o rezydentów, to być może teraz trzeba tupnąć nogą i przymusić rząd do wydawania stosownych wysokości środków i zaoszczędzić trochę na sobie. (…) Rząd sam sobie jest trochę winien tego sporu, dlatego że nie patrząc na to, ile Polacy zarabiają na dole, robią sobie podwyżki po parę tysięcy złotych i ten sposób sprawowania, taki trochę arogancki – powiedziałbym – władzy każe podpowiadać rządowi, żeby oszczędności, jak jest źle, zaczęli od siebie” – powiedział poseł.

Skomentował także sprawę zarobków lekarzy rezydentów:

„Rezydenci w Polsce jeszcze dobrze zarabiają. Są takie zawody, w których zarabia się po 1300-1400 zł. I to są cudotwórcy naszej demokracji, dlatego że wyżyć za 1300 zł, to naprawdę trzeba być cudotwórcą. (…) 2500 zł netto to oczywiście jak na lekarza jest mała kwota, ale mamy emerytów, musimy na to wszystko patrzeć zupełnie inaczej, szerzej, to jest makroekonomia. Tu pan premier Morawiecki nie zaczaruje rzeczywistości. Jeżeli Polacy będą cztery razy mniej zarabiać niż Niemcy, to ci wartościowi Polacy, na których państwo łożyło przez kilkadziesiąt lat w postaci opłat za szkolnictwo itd., będą drenować nasz rynek i tyle. My musimy zarabiać dokładnie tyle samo, ile zarabia się na Zachodzie” – zauważył Marek Jakubiak.

Poseł Jakubiak wypowiedział się również m.in. w kwestii gabinetów politycznych, rekonstrukcji rządu oraz spotkania prezydenta Dudy z prezydentem Turcji.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA