Otwórz player w nowym oknie

Marek Tejchman: Bardzo mnie ciekawi, co się może wydarzyć ustrojowo z samorządem

Marek Tejchman: Bardzo mnie ciekawi, co się może wydarzyć ustrojowo z samorządem

„Mnie bardzo ciekawi, co się może wydarzyć ustrojowo z samorządem, dlatego że mamy 20 lat samorządu w tej postaci. Pojawiają się pomysły, że być może mamy za dużo województw, albo że za mało. (…) Mam wrażenie, że po tych wielkich kampaniach wrócimy do paru dyskusji, czyli zmiany w mediach i ustroju samorządowego” – powiedział w poranku „Siódma-Dziewiąta” Marek Tejchman z „Dziennika Gazety Prawnej”, serwisu „forsal.pl” oraz „dziennik.pl”

„Po 2010 roku, kiedy PiS przestał funkcjonować w jakimkolwiek organie władzy centralnej, musiał sam przejść bardzo ciekawą ewolucję: otworzył się na środowiska uniwersyteckie, na środowiska profesorskie po to, by wypracować swoją, merytoryczną propozycję dla obywateli” – stwierdził gość Marcina Fijołka.

„Z jednej strony jest to opozycja, która nie ma propozycji merytorycznych, a z drugiej strony to historia opozycji w gruncie rzeczy bardzo silnej” – zauważył Tejchman.

Gość poranka ocenił także reformę polskiego wymiaru sprawiedliwości oraz skomentował zachowanie prof. Krystyny Pawłowicz na Twitterze.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA