Otwórz player w nowym oknie

Norbert Nowicki: Duże, mocne otwarcie PiS to sygnał, że kolejne 40-50 dni będzie stało pod znakiem polityki

Norbert Nowicki: Duże, mocne otwarcie PiS to sygnał, że kolejne 40-50 dni będzie stało pod znakiem polityki

„To, co było najważniejsze wczoraj [na konwencji PiS] to to, że kampania rozpoczęła się już na dobre, mimo że trwa od dawna i mam wrażenie, że część warszawiaków ma dość tej kampanii. Duże, mocne otwarcie to sygnał dla wyborców, że kolejne 40-50 dni będzie stało pod znakiem polityki. Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro zaznaczyli, że poza Jarosławem Kaczyńskim w polskiej polityce istnieją i było to dość wyraźnie widać” – powiedział w poranku „Siódma-Dziewiąta” Norbert Nowicki z Instytutu Wolności.

„Pewnie także osoby nieprzychylne Mateuszowi Morawieckiemu przyznają to, że z osoby, która była postrzegana jako technokrata, umiejętniej «wchodzi w buty» polityka, co widać po komentarzach wystąpień Morawieckiego ze strony opozycji. Czeka nas bardzo długa kampania wyborcza, a nawet ciąg kampanii. Mam poczucie, że Jarosław Kaczyński będzie integralnym elementem tych kampanii, natomiast nie ich frontmenem i w przypadku, gdy kolejne kampanie będą się kończyły dla PiS sukcesem, to będzie on budowany na Mateuszu Morawieckim, który, jak pokazują sondaże, jeszcze się Polakom nie znudził” – twierdził gość Marcina Fijołka.

Norbert Nowicki odniósł się także do początku roku szkolnego oraz do rozpoczęcia badań nad wrakiem polskiego tupolewa, w którego katastrofie 10 kwietnia 2010 roku zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński i jego małżonka.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA