Otwórz player w nowym oknie

Michał Wróblewski: Mateusz Morawiecki jako polityk zrobił bardzo duży progres

Michał Wróblewski: Mateusz Morawiecki jako polityk zrobił bardzo duży progres

„Mateusz Morawiecki jako polityk zrobił bardzo duży progres. Pamiętam jego wystąpienia jeszcze z czasów jego wicepremierostwa. Widać, że Mateusz Morawiecki zdecydowanie lepiej czuł się w cieniu mając realny wpływ na to, co się dzieje w rządzie, a nie do końca dał się poznać jako mówca charyzmatyczny. Wydaje mi się, że jako premier nabywa tych umiejętności i to da się wyczuć. Na ostatniej konwencji podobał mi się, ponieważ on wypada zdecydowanie w takich przemówieniach czysto politycznych, jako twardy polityk. (…) Został rzucony na głęboką wodę, ale mu się już to podoba. (…) Przekroczył pewną granicę i już z tej drogi nie wróci” – powiedział w poranku „Siódma-Dziewiąta” Michał Wróblewski, redaktor Wirtualnej Polski.

„Na pewno częściej padnie nazwa Prawa i Sprawiedliwości, bo z tego słyną konwencje Platformy Obywatelskiej” – ocenił czego można się spodziewać po konwencji PO Wróblewski.

W przeglądzie prasowym gość poranka odniósł się m.in. do rezygnacji ministra Łapińskiego z funkcji rzecznika prezydenta RP: „Trzeba by zajrzeć za kulisy Pałacu Prezydenckiego. Wiadomo, że tam nie działo się najlepiej, różne waśnie i spory się tam działy. (…) Nie wyobrażam sobie, żeby kolejny rzecznik nie dotrwał z prezydentem do końca jego kadencji”.

Zachęcamy do odsłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA