Otwórz player w nowym oknie

Marzena Juraczko: Kobiecości uczę się od sióstr zakonnych

Marzena Juraczko: Kobiecości uczę się od sióstr zakonnych

„Ja właśnie od sióstr się uczę kobiecości. Siostry mają niezwykły przykład wspaniałej kobiety – Maryi. Wszystkie są bardzo związane z Maryją” – powiedziała w poranku „Siódma 9” Marzena Juraczko. W rozmowie z Anną Skiepko opowiedziała o swojej książce „Drogi do szczęścia. Rozmowy z siostrami zakonnymi” (Wyd. Bernardinum).

„Bardzo zależało mi, żeby pokazać, jak ciekawe i wielorakie są działalności, jakimi zajmują się siostry, bo każda w inny sposób realizuje swoje życie. Tak naprawdę każdy z nas marzy o jednym: żeby być w życiu szczęśliwym i spełnionym. I te siostry, które znam, są. (…) Te, które spotkałam, tryskały radością i spełnieniem. Czerpałam garściami z tych spotkań” – zaznaczyła autorka.

W książce wśród wielu tematów obecny jest także ten dotyczący kobiecości i rezygnacji z macierzyństwa.

„Wszystkie siostry zakonne, tak jak każda świecka kobieta, są kobietami. I to jest bardzo ważne. Opowiem anegdotę: S. Tadeusza Frąckiewicz, misjonarka z Kamerunu, była kiedyś u mnie i była moja znajoma, i po siostrę przyjechała z kolei inna znajoma. I my, trzy świeckie babeczki, byłyśmy w dżinsach. Zaczęłyśmy rozmawiać na temat kobiecości. A s. Tadeusza mówi: «Ale dziewczyny, tylko ja w tym towarzystwie mam spódnicę!». To mi dało dużo do myślenia, bo ja właśnie od sióstr się uczę kobiecości. Siostry mają niezwykły przykład wspaniałej kobiety – Maryi. Wszystkie są bardzo związane z Maryją” – opowiadała Marzena Juraczko.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA