Otwórz player w nowym oknie

Dr Piotr Zakrzewski: Paradoksalnie tendencje zjednoczeniowe w łonie opozycji przynoszą jeszcze większą dezintegrację

Dr Piotr Zakrzewski: Paradoksalnie tendencje zjednoczeniowe w łonie opozycji przynoszą jeszcze większą dezintegrację

„One [sondaże] wyraźnie pokazują, że opozycja znajduje się już od kilkunastu miesięcy w sporym kryzysie wywołanym z jednej strony skuteczną polityką rządu, z drugiej brakiem perspektywy programowej i brakiem wyraźnego, charyzmatycznego lidera. Paradoksalnie te tendencje zjednoczeniowe w łonie opozycji przynoszą jeszcze większą dezintegrację” – powiedział w poranku „Siódma-Dziewiąta” dr Piotr Zakrzewski, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

„Zawsze partia rządząca, ugrupowanie, które sprawuje władzę, jest na świeczniku, na tapecie. W związku z tym jest często pokazywane, często wzbudza zainteresowanie mediów, stąd też taki odbiór społeczny. Jest też to, co politycy robią, zwłaszcza w kampanii samorządowej. Tu wyraźnie widać, że PiS powiela tę strategię z wyborów parlamentarnych z 2015 roku, ruszyli w Polskę i to przynosi rezultaty” – ocenił gość Karola Gaca.

„Tendencja, która utrzymuje się w ostatnich sondażach wskazuje wyraźnie, że Patryk Jaki ma ogromne szanse, tym bardziej, że żaden kandydatów, nie spodziewałabym się, nie przekroczy w I turze 50% i będzie druga tura” – mówił o szansach ministra Patryka Jakiego dr Zakrzewski.

Zachęcamy do odsłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA