Otwórz player w nowym oknie

Piotr Uściński (PiS): Też się niecierpliwię, kiedy wreszcie zajmiemy się projektem „Zatrzymaj aborcję”

Piotr Uściński (PiS): Też się niecierpliwię, kiedy wreszcie zajmiemy się projektem „Zatrzymaj aborcję”

Obrona życia i wybory samorządowe to główne tematy rozmowy Jarosława Wydry z posłem Prawa i Sprawiedliwości Piotrem Uścińskim. W czwartkowym poranku „Siódma 9” polityk odniósł się do zarzutów Kai Godek. Pełnomocniczka Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję” powiedziała, że mrożenie projektu „Zatrzymaj aborcję” przez wiele miesięcy w komisji wskazuje, że posłowie boją się zająć tym tematem.

„Nie dziwię środowiskom pozarządowym, Kai Godek, osobom, którym zależy na ochronie życia. Ja też się niecierpliwię, kiedy wreszcie zajmiemy się tym projektem. Jest wielu posłów w Sejmie, którzy na to czekają. Teraz politycy są zajęci kampanią samorządową. Mam nadzieję, że po tych wyborach podkomisja, która jest do tego powołana, zacznie pracować”.

Piotr Uściński stwierdził, że poszerzenie ochrony życia to jeden z jego priorytetów. „Jako pro-lifer trafiłem do Sejmu i jest to jeden z moich priorytetowych celów, żeby zwiększyć ochronę życia nienarodzonych w Polsce. Jest to pilna sprawa”.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości był pytany także o Piotra Guziała, który jest kandydatem Patryka Jakiego na wiceprezydenta Warszawy. W środowym poranku „Siódma 9” kandydat Kukiz’15 Marek Jakubiak powiedział, że Piotr Guział walczy bez żadnych zasad i w ten sposób przysłużył się do osłabienia pozycji wyborczej Patryka Jakiego.

„Patryk Jaki powinien sobie dobierać współpracowników sam. Ja nie chciałbym, by ktoś dobierał współpracowników dla mnie. Każdy chciałby rządzić i realizować tylko swoją wizję zgodnie ze swoim światopoglądem, pomysłem na Polskę, samorząd, Warszawę. Patryk Jaki też chciałby wygrać wybory bez sprzymierzeńców i rządzić po swojemu. Sytuacja jest taka, że trzeba zawierać sojusze, a w Warszawie jest bardzo ważne, by odsunąć od władzy skompromitowaną Platformę Obywatelską. Nie chcemy, by Warszawa była dalej rozkradana” – mówił Uściński.

Piotr Guział jeszcze w czerwcu na Twitterze pozytywnie wypowiadał się, że in vitro oraz dostęp do antykoncepcji i badań prenatalnych czy związki partnerskie to standard cywilizacyjny. Piotr Uściński twierdzi, że Patryk jaki nie pozwoli na realizację tych postulatów.

„Nie wierzę, by Patryk Jaki poszedł w tę stronę. Na pewno nie będzie zgody na to, by Warszawa była lewicowa. Pewnie takie postulaty Piotr Guział wygłasza, ale to nie są postulaty Patryka Jakiego. Proszę się o to nie obawiać”.

Gość poranka odniósł się także do pomysłu Kukiz’15, by samorządy miały zakaz wydawania gazet. „Wiele samorządów nadużywa gazet samorządowych, wydaje publiczne pieniądze do prowadzenia kampanii wyborczej. To można w jakiś sposób penalizować. W tych miejscowościach, gdzie promuje się tylko obecny włodarz, to jest to karygodne. Trzeba zwrócić uwagę także na to, że wiele samorządów przekupuje prywatne gazety lokalne”.

Całość rozmowy do odsłuchania poniżej.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA