Otwórz player w nowym oknie

Ks. Paweł Walkiewicz o zbliżającym się Dniu Papieskim i zbiórce na stypendia dla zdolnej, niezamożnej młodzieży

Ks. Paweł Walkiewicz o zbliżającym się Dniu Papieskim i zbiórce na stypendia dla zdolnej, niezamożnej młodzieży

„To wielkie zadanie dla nas przypominać, jak wielkie dziedzictwo zostawił nam św. Jan Paweł II. Jego słowa są dziś aktualne, a finalnie są aktualne dlatego, że powtarzał je za Jezusem Chrystusem, stąd siła przesłania Jana Pawła II” – powiedział w poranku „Siódma-Dziewiąta” ks. Paweł Walkiewicz, wiceprzewodniczący zarządu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która już po raz osiemnasty organizuje Dzień Papieski, w tym roku pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. W najbliższą niedzielę, 14 października, odbędzie się zbiórka przykościelna i publiczna do puszek na stypendia dla zdolnej, pochodzącej z niezamożnych rodzin młodzieży.

„Te środki idą oczywiście na naszych wspaniałych stypendystów, którzy przynależą do Fundacji i są głównym celem istnienia naszej Fundacji, która jest żywym pomnikiem Jana Pawła II. Dzień Papieski jest dniem, w którym jest o nas najgłośniej. (…) Stypendystów jest w tej chwili około 2000. To uboga, ale ambitna młodzież z wielkimi marzeniami. Dziś, po prawie 20 latach istnienia Fundacji, jest wielu absolwentów i zachwycające jest to, jak bardzo się rozwinęli i jak dużo dobra czynią. Ta wielka pomoc prowadzi nas do wzajemnego ubogacenia” – mówił gość Marcina Fijołka.

Ksiądz Paweł Walkiewicz zauważył, że FDNT wydaje rocznie nawet około 12 milionów złotych rocznie na stypendia na młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin, z miejscowości do 20 000 mieszkańców, którzy wyróżniają się wysokimi wynikami w nauce i angażują się w wolontariat. Zaznaczył również, że Fundacja wydaje również środki na formację swoich podopiecznych.

Wszystkie informacje na temat Fundacji, obchodów Dnia Papieskiego w całej Polsce oraz podopiecznych i absolwentów tego „Dzieła” można odnaleźć na stronie www.dzielo.pl.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA