Otwórz player w nowym oknie

Monika Bronicka: W czasie rejsu dzieci rozwijają swoją kreatywność

Monika Bronicka: W czasie rejsu dzieci rozwijają swoją kreatywność

„W domu większość z nas boryka się z problemami związanymi z koniecznością odrywania dzieci od elektroniki, od różnych takich bodźców, których mamy za dużo na co dzień. Kiedy wyruszamy w rejs, wychodzimy w morze, zamieszkujemy na jachcie i z takich względów logistycznych, że nie mamy takich ilości prądu, żeby co chwilę włączać jakieś tablety, komputery, z tego, że po prostu nie mamy tej dostępności na morzu, to kreatywność dzieci automatycznie wzrasta. I to tak samoistnie. Okazuje się, że dzieci potrafią wymyślać sobie zabawy z niczego, że potrafią spędzić cały dzień bez ekranu jakiegoś urządzenia. I to jest ogromna wartość dodana” – mówiła w poranku „Siódma 9” Monika Bronicka, żeglarka i autorka książek dla dzieci „Przygoda na rafie” (Wydawnictwo Bernardinum). W rozmowie z Jarosławem Wydrą opowiedziała o tych książkach i o żeglowaniu z dziećmi.

„Pomyślałam sobie, że przygody, które przeżywamy, a przeżywamy ich dużo, ponieważ raz na jakiś czas zamieniamy dom na jacht i na klika miesięcy wypływamy w rejs z trójką dzieci, to pomyślałam sobie, że może ta książka dla dzieci i pisanie dla dzieci będzie takim i przelaniem naszych przygód, i też taką pamiątką na wiele lat dla dzieci” – opowiadała autorka.

Jak podkreśliła, przygody opisane w książce to autentyczne wydarzenia z rodzinnych rejsów.

„To są historie prawdziwe. One oczywiście nie są chronologiczne, są spisane w takiej formie przygodowej, każdy rozdział dotyczy innej przygody innego zwierzęcia, innego miejsca, ale powstały na bazie realnych przygód moich dzieci. W zasadzie od niecałego roczku każde z nich było już w rejsie na morzu, na wielkiej rafie koralowej, na morzu koralowym, także bardzo dużo tych przygód mają na swoim koncie”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA