Otwórz player w nowym oknie

Jakub Wiech o szczycie klimatycznym COP24 w Katowicach

Jakub Wiech o szczycie klimatycznym COP24 w Katowicach

„Całą rolę tej konferencji można sprowadzić do tego, że stara się ona przy pomocy wszystkich stron tego dokumentu pracować nad walką ze zmianami klimatu. W czasach konferencji, które odbywają się w pierwszych dwóch tygodniach grudnia, wypracowano m.in. takie dokumenty jak protokół z Kioto, czy właśnie porozumienie paryskie. Nasz katowicki COP24 będzie starał się opracować pewien podręcznik, zespół reguł służących do wprowadzania porozumienia paryskiego w życie i to będzie traktowane jako cel i główne osiągnięcie tej konferencji. Mamy nadzieję, że uda się to wprowadzić” − powiedział w poranku „Siódma-Dziewiąta” Jakub Wiech, zastępca redaktora naczelnego portalu Energetyka24.com.

„Trzeba z pewnym smutkiem stwierdzić, że brakuje woli politycznej w niektórych krajach świata, zwłaszcza w tych krajach, które emitują najwięcej zanieczyszczeń” − ocenił rozmówca Karola Gaca.

„Strona polska chce działać jako moderator dyskusji, by zachować pewien balans pomiędzy obciążeniami dla gospodarki, społeczeństwa, a właśnie działaniami na rzecz klimatu” − zwracał uwagę Wiech.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA