Otwórz player w nowym oknie

Ks. dr Jarosław Grabowski: Ekumenizm jest wytrwałym dążeniem do znalezienia pełnej jedności w prawdzie

Ks. dr Jarosław Grabowski: Ekumenizm jest wytrwałym dążeniem do znalezienia pełnej jedności w prawdzie

„Ekumenizm jest nieodwracalną drogą Kościoła. Nie jest taktyką pospieszną. Wypływa z woli samego Chrystusa. Nie wiemy, kiedy tu, na ziemi, nastąpi zjednoczenie chrześcijan, możemy być pewni, że nastąpi ono na końcu czasów” – mówił w poranku „Siódma 9” ks. dr Jarosław Grabowski (archidiecezja częstochowska). W rozmowie z Marcinem Fijołkiem podjął temat ekumenizmu w kontekście rozpoczynającego się dziś Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

„Ważne jest, aby najbliższy czas przeżyć świadomie. Powinniśmy nie tylko razem się modlić, ale także ze sobą rozmawiać. Krok po kroku zmierzać ku jedności” – powiedział gość poranka.

„W ekumenizmie jedni mogą uczyć się od drugich. My jako katolicy możemy od protestantów uczyć się życia Biblią. Od prawosławnych szacunku do Boskiej liturgii. Warto zaznaczyć, że ekumenizm nie jest równoznaczny z ustępstwami. On nie przemilcza prawdy. Jest wytrwałym dążeniem do znalezienia jedności w tejże prawdzie” – zaznaczył ksiądz doktor Grabowski.

„Ekumenizm jest wpisany w doktrynę Soboru Watykańskiego II. Jak mówił św. Jan Paweł II – od ekumenizmu nie ma odwrotu” – dodał Grabowski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA