Otwórz player w nowym oknie

Paweł Kwaśniak: Jestem zaniepokojony tym, co proponuje m.st. Warszawa w kontekście zwalczania mowy nienawiści

Paweł Kwaśniak: Jestem zaniepokojony tym, co proponuje m.st. Warszawa w kontekście zwalczania mowy nienawiści

„Każdy normalny człowiek zgodzi się z tym, że należy walczyć z brutalnym językiem w naszym życiu. Niestety, zagłębiając się w szczegóły, okazuje się, że lekcje dedykowane walce z językiem nienawiści mogą być wykorzystywane do lewicowej indoktrynacji młodzieży” – powiedział w poranku „Siódma 9” Paweł Kwaśniak, prezes Centrum Życia i Rodziny. Gość Jarosława Wydry odniósł się do ostatnich propozycji prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

„Lekcje mające walczyć z językiem nienawiści mają też na celu promocję zachowań homoseksualnych. Miasto Warszawa przeznaczyło do realizacji programu dwa podręczniki, których treść jest ewidentnie inspirowana ideologią lewicową” – powiedział Kwaśniak.

„Podczas lekcji proponowanych przez miasto mogą odbywać się warsztaty i spotkania z osobami, które opowiadają o radości z życia w homoseksualnym związku. Chodzi tu m.in. o zrównywanie związków homoseksualnych z małżeństwami” – stwierdził.

Prezes CŻiR zaznaczył: „Oczywiście wiele zależy od tego, kto te zajęcia prowadzi, chociaż w swoim mailu rozesłanym do dyrektorów warszawskich szkół prezydent Trzaskowski zobowiązywał szkoły do przeprowadzenia takich lekcji w oparciu o podręczniki, o których mówiłem. Prezydent nie ma prawa do narzucania przeprowadzenia takich lekcji. Decyzja leży w gestii dyrektorów”.

Gość Jarosława Wydry zauważył ponadto: „Nie wiemy też, czy to wszystko było konsultowane z radami rodziców. Zgoda opiekunów prawnych jest wymagana, ale bardzo często nie jest w takich przypadkach respektowana”.

„Naszym celem jest uświadomienie rodzicom ich praw. Mają prawo nie wyrażać zgody na udział ich dziecka w takich zajęciach. Jest tu wielka rola rodziców, żeby uchronić dzieci przed treściami, z którymi sami się nie zgadzają” – dodał Kwaśniak.

„Przykre jest to, że tak tragiczne wydarzenie jak śmierć prezydenta Adamowicza jest wykorzystywane w celu indoktrynowania młodego pokolenia” – zauważył gość poranka „Siódma 9”.

Na końcu rozmowy Paweł Kwaśniak zachęcił do odwiedzenia strony maszwplyw.pl i podpisania petycji.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA