Otwórz player w nowym oknie

Jarosław Zieliński: Liczba zgłoszeń w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przekroczyła milion

Jarosław Zieliński: Liczba zgłoszeń w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przekroczyła milion

„Nawet najbardziej tragiczne zdarzenie nie może przesądzać o całości oceny bezpieczeństwa w Polsce. Polacy uważają ich kraj za bezpieczny, zarówno w aspekcie wewnętrznym, jak i zewnętrznym. Także policja cieszy się sporym zaufaniem społecznym. 74 proc. Polaków ocenia dobrze jej pracę” – powiedział w poranku „Siódma 9” wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński. Gość Jarosława Wydry opowiedział m.in. o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

„Pragnę poinformować, że liczba zgłoszeń w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przekroczyła już okrągły milion. Policja wie więcej, dzięki czemu może skuteczniej eliminować wszelkie niepożądane zachowania i sytuacje. Wspomniana mapa jest wielkim sukcesem. Stała się powszechnym i popularnym narzędziem pomagającym w eliminacji różnego rodzaju zagrożeń”– zauważył minister Zieliński.

Minister wyraził także wdzięczność w stosunku do obywateli i policjantów, którzy skutecznie korzystają z możliwości, które daje wspomniana mapa: „Jestem wdzięczny obywatelom, którzy z niej korzystają. Dziękuję także policjantom sprawdzającym wszelkie zgłoszenia”.

Poruszył też kwestię zwalczania przestępczości w Internecie. „Szczególnej uwagi wymaga dziś walka z cyberprzestępczością. Także groźby i zniesławienia dokonywane za pośrednictwem Internetu muszą być rozpoznawane i karane”.

Gość Jarosława Wydry odniósł się również do omawianego przez ostatnie tygodnie tematu escape roomów: „Wszystkie miejsca, które nie spełniały odpowiednich warunków, zostały wyłączone z użytkowania. Ogólny obraz jest smutny. Tylko niewielka liczba pomieszczeń była odpowiednio przygotowana. W większości obiektów stwierdzono bardzo dużo nieprawidłowości”.

„Mogę zapewnić, że kontrole nie będą jednorazowe. Będziemy je kontynuować. Wprowadzimy także przepisy znacząco poprawiające bezpieczeństwo w takich miejscach” – dodał wiceminister.

„Apeluję do rodziców, żeby sprawdzali, gdzie ich dzieci spędzają czas. Apeluję też do tych wszystkich, którzy w łatwy sposób chcą zarobić pieniądze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest najważniejsze” – zakończył minister Zieliński.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA