Otwórz player w nowym oknie

Aneta Liberacka: Główne przesłanie papieża Franciszka podczas ŚDM w Panamie dotyczy rodziny. To rodzina pomaga pozostać na dobrej drodze

Aneta Liberacka: Główne przesłanie papieża Franciszka podczas ŚDM w Panamie dotyczy rodziny. To rodzina pomaga pozostać na dobrej drodze

„Rodzina jest fundamentem, który pozwala zachować godność w każdej, nawet najtrudniejszej życiowej sytuacji. Dzięki rodzinie młody człowiek może pozostać na dobrej drodze” – powiedziała w poranku „Siódma 9” Aneta Liberacka, redaktor naczelna portalu Stacja 7. W audycji prowadzonej przez Marcina Fijołka opowiedziała ona o trwających obecnie Światowych Dniach Młodzieży w Panamie.

„Oglądając obrazki z Panamy, robi się cieplej na duchu. Światowe Dni Młodzieży rozpoczęły się pełną parą. Już wczoraj Ojciec Święty żywo uczestniczył w spotkaniach z władzami Panamy, z biskupami i na końcu z samą młodzieżą” – mówiła.

Gość Marcina Fijołka zwrócił uwagę na tegoroczne przesłanie papieża: „Podczas ostatnich ŚDM, które miały miejsce w Krakowie, papież zaapelował do młodych, aby nie zadowalali się wygodnym życiem. Franciszek doskonale wyczuł, że pewne poczucie bezsensu trawi europejskie dusze, szczególnie te młode. Dzisiejsze przesłanie, skierowane mocniej do młodzieży z państw latynoamerykańskich, skupia się na bolesnych podziałach społecznych. Papież zwraca też uwagę na problem gangów narkotykowych, które wyrywają młodych ludzi rodzinie. Rodzina pozwala pozostać człowiekowi na dobrej drodze – powiedział papież”.

„Młodzi swoją otwartością i ciepłem zaprzeczają różnym podziałom. Światowe Dni Młodzieży potrafią zbudować jedność. Polacy, którzy są na miejscu w Panamie, są pozytywnie zaskoczeni tym, jak dobrze i ciepło zostali przyjęci. Mogą tu czuć się jak w domu. Trafnie zauważyła ten fakt jedna z uczestniczek, która powiedziała, że jeśli jest się w Kościele, to wszędzie jest się w domu” – powiedziała redaktor naczelna Stacji 7.

„Światowe Dni Młodzieży są festiwalem różnorodności. Papieżowi zależy na tym, abyśmy byli świadomi, że wszyscy tu zgromadzeni patrzą w podobnym kierunku. To bardzo jednoczy” – stwierdziła.

Na koniec naszej dzisiejszej rozmowy Aneta Liberacka dodała: „Ci, którzy nie mogą być w Panamie, mogą aktywnie uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych w Polsce. Stacja 7 posiada dokładny program wydarzeń w polskich miastach. Zachęcam do jego obejrzenia na www.stacja7.pl”.

Zapraszamy do odsłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA